داوطلبان جمعیت هلال احمر در میان طوفان های شن خدمات سلامت ارائه می دهند

16 مرداد 1397 ساعت 21:50

تیم پزشکی در قالب کاروان سلامت از استان گلستان از 14 مرداد جهت ارائه خدمات پزشکی و داروئی رایگان به مناطق دچار خشک ‌سالی استان سیستان و بلوچستان در شهرستان نیمروز یکی از فقیر ترین شهرستان های منطقه سیستان مستقر شدند.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، سلامتی یکی از بزرگترین نعمت های الهی است و مردم سیستان که بخاطر قهر طبعیت که خشک سالی ۲۰ ساله را در پی داشت دچار فقر و تنگ دستی شده اند به طوری که در بسیاری از موارد بدون کمک بیمه هزینه درمان خود یا فرزندانشان را ندارند آن را به خوبی درک می کنند.

بزرگترین ثمره خشکسالی برای سیستان طوفان های شن است که در فصل گرما زندگی را بر مردم این دیار سخت می کند و به شهر زابل در مرکز منطقه سیستان لقب آلوده ترین شهر جهان را داده است و برای خیلی از این مردم بیمارهای ریوی و چشمی را به ارمغان آورده.

دکتر محمدعلی هروی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا اظهار داشت: در روزهای ۱۴و ۱۵مرداد ماه بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر از مردم این منطقه از خدمات دارویی ودرمانی کاروان سلامت استان گلستان بهره بردند و ارائه خدمات این گروه تا پایان روز۱۶ مرداد ادامه دارد.

وی افزود: در حال حاضر کاروان سلامت استان گلستان متشکل از ۸ پزشک متخصص و فوق تخصص به عنوان تیم درمانی در شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان حضور دارد.

سرپرست هلال احمر استان گلستان تصریح کرد: ۲۱ نفر از عناصر پشتیبانی از بخش های مختلف جمعیت هلال احمر مانند سازمان جوانان، داوطلبان، امداد و نجات در قالب یک تیم کامل کاری به این منطقه اعزام شدند تا در ۱۰ روستای این شهرستان به ارائه خدمات امداد و نجات، درمانی و بهداشتی بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: طی دو روز اخیر ۷۶ نفر از خدمات مربوط به متخصص پوست، ۱۱۸ نفر از خدمات متخصص اعصاب و روان، ۲۴۵ نفر از خدمات متخصص داخلی، ۹۳ نفر از خدمات متخصص اطفال، ۱۳۲ نفر از خدمات متخصص زنان، ۱۶۶ نفر از خدمات پزشک عمومی، ۷۱ نفر از خدمات ماما، ۱۸۴ نفر از خدمات دندانپزشکی و ۱۳۷ نفر از حمایت روانی بهره مند شدند.

هروی اذعان داشت: ۹۰ مورد آموزش به کودکان، ۱۷۰ مورد آموزش کمک های اولیه و ۱۳۶ مورد آموزش بهداشت محیط از جمله دیگر خدماتی است که به مردم این شهرستان ارائه شده است.

انتهای پیام///


کد مطلب: 64345

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcbsfb0.rhbaapiuur.html

اوشیدا
  http://oshida.ir