ماجرای کیف جادویی پر از سکه در دادگاه مدیران دولتی فاسد چیست؟

21 تير 1399 ساعت 22:20

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده‌ مدیران سابق بانک مرکزی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.


به گزارش اوشیدا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده‌ مدیران سابق بانک مرکزی در شعبه ۱۰۶۵ دادگاه کیفری دو و به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

در این پرونده امید اسدبیگی و تعدادی از متهمان پرونده هفت تپه به عنوان متهم حضور دارند.

در ابتدای جلسه دادگاه قاضی مسعودی مقام ضمن اعلام رسمی جلسه دادگاه گفت: در حال حاضر جلسه دادگاه به صورت علنی برگزار می‌شود و متهمان پرونده عبارتند از امید اسدبیگی، مهرداد رستمی، مجتبی کحال زاده، جواد بصیرانی، مهرداد رستمی، اکبر لارنجامی، فرشاد طالبی، مهدی توسلی، سید رسول سجاد، محسن صالحی، سید محمد حسینی، فرزاد محمدی، اسدالله سیفی، شهریار دربانی، سید محمدرضا آل علی، موسی حسن زاده، محمدرضا قائدی، میثم فرجام، محمد نوری، محمد بیرانوند، سید وحید حسینی، حمیدرضا مخبر و رضا انصاری هستند.

در ادامه جلسه دادگاه مسعود شاه محمدی نماینده دادستان اظهار کرد: به دستور متهم امید اسدبیگی ۵۰ عدد سکه توسط وحید حسینی تهیه شد و در بانک مرکزی به سید رسول سجاد داده شده است، با توجه به عوارض کحال زاده مبنی بر پرداخت ۵۰ سکه برای دو ماه قبل دستگیری و ۲۰۰ سکه در سال قبل تهیه شده است.

نماینده دادستان ادامه داد: اسد بیگی بابت قرارداد به محسن صالحی ۲۰۰ سکه داده است و در تحقیقات مشخص شد صالحی بیش از ۴۰۰ سکه از اسدبیگی گرفته است و طبق بررسی‌های انجام شده مشخص شد اسدبیگی ارتباط بسیاری با سجاد داشته است.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مدیران سابق بانک مرکزی برگزار شد

نماینده دادستان با اشاره به کیفرخواست و اسامی متهمان گفت: متهم ردیف اول پرونده امید اسدبیگی به اتهام پرداخت رشوه به میزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، پرداخت سکه تمام بهار آزادی، پرداخت ۱۲ هزار دلار به متهم صالحی، پرداخت ۸۰۰ سکه تمام بهار آزادی به سید رسول سجاد، پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۵۰ هزار دلار به متهم صالحی، پرداخت مبلغ ۵۰ هزار دلار به متهم توسلی و جعل اسناد، جعل مهر، استفاده از اسناد مجعول با همکاری مهرداد رستمی، مجتبی کحال زاده و مرتضی منزوی متهم است.

وی افزود: متهم مهرداد رستمی به اتهام جعل اسناد رسمی و گمرکی به نام گمرک خرم آباد و استفاده جهت رفع تعهدات ارزی، متهم مجتبی کحال زاده به اتهام جعل اسناد و مهر شرکت خارجی، استفاده از اسناد مجعول با همکاری امید اسدبیگی و رستمی، پرداخت ۶۰۰ میلیون به رستمی، پرداخت ۲۰۰ میلیون به یک متهم دیگر و پرداخت و اعطای یک موبایل و اپل واچ به یکی دیگر از متهمان در پرونده متهم است.

نماینده دادستان تصریح کرد: متهم بصیرانی به اتهام جعل اسناد رسمی، استفاده از اسناد مجعول به نام شرکت معتمد پارسه با همکاری اسدبیگی و کحال زاده متهم است.

وی افزود: متهم اکبر لارنجامی به اتهام جعل اسناد عادی، جعل مهر شرکت خارجی برای ثبت سفارش متهم است. متهم فرشاد طالبی به اتهام دریافت رشوه به میزان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۵۰ هزار لار از اسدبیگی و ۱۳۰ میلیون تومان از کحال زاده متهم است. متهم مهدی توسلی به دریافت رشوه به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان و ۵۰ هزار دلار از اسد بیگی و کحال زاده و ۴۱ سکه از افراد دیگر متهم است.

نماینده دادستان گفت: متهم حسن صالحی آزاد با تودیع وثیقه به دریافت رشوه به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، دریافت ۱۰۰ سکه و ۱۲ هزار دلار از اسدبیگی، دریافت ۵۰۰ میلیون تومان از اسدبیگی، یک میلیارد و ۲۰۰ هزار دلار از شهریار دربانی، دریافت ۵۰۰ میلیون تومان و ۳۲۴ دلار از موسی حسین زاده، یک دستگاه bmw ۳۵، سکه و یک دستگاه قهوه ساز از متهم آل علی، دریافت رشوه به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از احسان تحیر و یک میلیون و ۴۸ هزار دلار متهم است.

وی افزود: متهم سید محمدرضا حسینی به دریافت مساعدت و رشوه، BMW برای محسن صالحی، متهم رضا انصاری اصیل به اتهام تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۵ میلیون درهم و ۵۰ هزار دلار از اسدبیگی، ۴۰۰ هزار دلار از شرکت هواپیمایی و ۲۵ هزار دلار بابت مسائل حسین‌ زاده متهم است.

نماینده دادستان گفت: فرزاد محمدی آزاد به لحاظ تودیع وثیقه به اتهام پرداخت رشوه و انتشار به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان بابت رفع مسدودی کارت بازرگانی شرکت دنیای پارسه، اسدالله سیفی به اتهام رشوه دادن به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به محسن صالحی، شهریار دربانی به پرداخت رشوه به صالحی در قبال تغییر ریت ارزی بانک مرکزی که میزان ۶ میلیارد سود داشته است، متهم هستند.

سیدمحمدرضا آل علی به اتهام رشوه دادن به میزان یک دستگاه BMW و ۱۲۰ هزار دلار آمریکا و یک قهوه ساز به مبلغ ۵ میلیون تومان به محسن صالحی، ۱۵ سکه تمام بهار آزادی به سید رسول سجاد، حسین زاده به اتهام پرداخت رشوه به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری بورسی و ۳۲۴ دلار به صالحی، محمدرضا قائدی متواری به اتهام پرداخت رشوه به میزان یک دستگاه آپارتمان در یکی از کشور‌های اروپایی و ۳۰ هزار دلار بابت پرونده‌های کارگزاری به سیدرسول سجاد، میثم فرجام متواری به اتهام پرداخت رشوه سکه به رسول سجاد، محمد نوری به اتهام مساعدت در پرداخت رشوه به مدیران دولتی بابت شرکت هفت تپه و اسدبیگی، محمد بیرانوند مساعدت در پرداخت رشوه ۲۰۰ میلیون تومانی به فرزاد محمدی، سید وحید حسینی به پرداخت رشوه به ۵۰ پرسنل بانک مرکزی، یک گوشی و ساعت اپل، محمدرضا مخبر به اتهام غصب عنوان بر خلاف حق ادعای نفوذ در بانک مسکن و دریافت یک خودرو لگسوز از اسدبیگی متهم هستند.

نماینده دادستان ادامه داد: بانک کشاورزی، بانک سامان، بانک اقتصاد نوین، بانک مسکن و بانک سرمایه از شاکیان پرونده هستند.کد مطلب: 70646

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcceeqm.2bqx08laa2.html

اوشیدا
  http://oshida.ir