زیر ساخت های حمل و نقل عمومی در سیستان فراهم نیست/ابعاد مختلف فتنه آبان بررسی شود

22 آذر 1398 ساعت 12:43

نماز جمعه شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام ابراهیم گزمه در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه گفت: اتحاد و هماهنگی حوزه با دانشگاه ها یکی از مهمترین مسائلی است که رهبر انقلاب اسلامی ایران بارها به آن تاکید داشته اند.
وی افزود: اما آن انتظاری که امام و مقام معظم رهبری انتظار داشتند هنوز در جامعه شکل نگرفته است .
وی خاطرنشان کرد: در دانشگاه ها و خوزه ها یکی تربیت جسم و دیگری تربیت روح را برعهده دارند باید علوم را یاد بگیرند ، مومن باشند و دیگران را بسازند.
امام جمعه شهرستان هیرمند بیان داشت: اگر یکی از این دو دچار ضعف باشد و دانشجویان و یا طلبه ها به دنبال منافع خود باشند جامعه به فساد کشیده خواهد شد.
حجت الاسلام گزمه بیان کرد: باید دید که چرا گروه های ضدانقلاب یک دست شدند و در آبانماه به میدان آمدند.
وی ادامه داد: لایه های مختلف آن باید بررسی شود، در این بین سوالات مهمی مطرح است که می توان گفت آیا غفلت نیروهای امنیتی بوده است و یا چرا مناطق مختلف را هدف قرار داده اند.
امام جمعه هیرمند تصریح کرد: همچنین باید بررسی شود که چرا مردم بی گناه در این اعتراضات توسط نیروهای ضد انقلاب کشته شدند.
وی بیان داشت: انتظار بود که دولت مردان برای مردم روشنگری کنند و کوتاهی ها را بیان کنند.
امام جمعه هیرمند گفت: در منطقه سیستان زیرساخت های حمل و نقل عمومی آماده نیست ، لذا مسئولین باید بیان کنند که چاره چیست ؟
حجت الاسلام گزمه خاطرنشان کرد: اگر سهمیه ای وجود دارد باید آنها را وارد میدان کنند تا مردم از آنها استفاده کنند در بحث معظل گاز چند هفته است که مردم گرفتار شده اند.
وی ادامه داد: بارها و بارها وزیر نفت و رئیس جمهور وعده داد که تا اول سال گذشته گاز به زابل خواهد رسید ، البته یک قسمت هایی از زابل را با تانکر گازرسانی کرده اند اما باید کل سیستان گازرسانی شود.
امام جمعه هیرمند بیان کرد: نمایندگان مردم باید پیگیر باشند تا گاز به موقع به زابل برسد ، هنوز که در مسیر ها برف و بارانی نیامده است که بخواهد گاز به زابل کم برسد.
وی تصریح کرد: در بحث گاز جزو برترین های جهان هستم اما از گاز هیچ بهره ای مردم سیستان نبرده اند.
امام جمعه هیرمتد گفت: بعضی از مسئولین عمداً کوتاهی می کنند که مردم به نظام بدبین بشوند ، اما باید بدانند که این مردم پیرو ولایت هستند و از حقشان چشم پوشی می کنند.


انتهای پیام/


کد مطلب: 68686

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcd9909.yt0jj6a22y.html

اوشیدا
  http://oshida.ir