گرامیداشت :

شهدا شمع محفل بشریت هستند/تلاش همگانی برای رفع اشتغال و معیشت در سیستان

15 ارديبهشت 1401 ساعت 14:52

استاندار سیستان و بلوچستان در پنجمین یادواره شهید محب علی فارسی بیان کرد: امیدوارم دعای خیر شهدا بدرقه راه ما برای ادامه خدمت رسانی باشد.


به گزارش اوشیدا، یادواره سردار شهید حاج محبعلی فارسی از همرزمان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در لشکر پیروز ۴۱ ثارالله و حاج قاسم میرحسینی با حضور حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان، آيت الله محامي نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان، محمد ناظری مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگان و جمعی از مسئولین لشکری و استانی در محل دانشگاه زابل برگزار شد.
حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان در پنجمین یادواره شهید محب علی فارسی بیان کرد: امیدوارم دعای خیر شهدا بدرقه راه ما برای ادامه خدمت رسانی باشد.

وی با تاکید بر اینکه شهدا شمع محفل بشریت هستند ادامه داد: یادواره های شهدا تلنگری برای ما است که در پیچ و خم دنیا و وسوسه های شیطان از راه معنویت فاصله نگیریم.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم با اجرای برنامه‌های عمرانی در سیستان و بلوچستان بتوانیم بخشی از مسائل و مشکلات این استان را حل کنیم.

وی ادامه داد: امروز ما در منطقه سیستان با مسائل و مشکلات زیادی از جمله بی مهری طبیعت رو به رو هستیم اما باید تلاش کنیم تا با سیاست های دیگری که کمتر وابسته به آب است موضوع اشتغال و معیشت این منطقه را برطرف کنیم

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه شهرستان زابل نیز  در این مراسم بیان کرد: فرض کنید شهدا نبودند الان کجا بودیم؟ اگر امثال سردار شهید حاج محبعلی فارسی نمی آمدند و جان شان را فدا نمی کردند فضای امروز ما چگونه بود؟ و اگر امروز هم کسانی نباشند که راه شهدا را ادامه دهند آیا فردای ما روشن است؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زابل تصریح کرد: اگر امروز ما روشن است به برکت شهدایی است که دیروز همه سرمایه خودشان که جان شیرین شان است، کف دست گذاشتند و به محبوب ازلی حضرت رب الارباب خدای متعال تقدیم کردند. مزد آنها روشنی زندگی امروز من و شما شد و اگر ما هم از آبرو، مقام، جایگاه و جان خویش بگذریم فردا روشن خواهد بود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 74346

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcd9s05.yt0oo6a22y.html

اوشیدا
  http://oshida.ir