به مناسبت هفته عفاف و حجاب منتشر شد؛

ماجرای دختری که به حجاب پناه برد/زنان گول آزادی های آبکی را نخورند

19 تير 1399 ساعت 9:42

نجمه یکی از دختران محصل در زابل است که از چگونگی پناه بردن به حجاب می گوید.


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجاب به عنوان پوشش شرعی زنان در جامعه به کار می رود که اکثراً زنان جوامع اسلامی بنا بر دستور قرآن و دین از آن تبعیت می کنند.

حجاب در تاریخ و در گذشته نیز وجود داشته است و زنان را از نگاه مردان هوس باز دور می ساخته است، امروزه حجاب تنها مختص به اسلام نیست بسیاری از ادیان حجاب زنان را مهم و واجب می دانند.

با این حال بسیاری از دختران امروزه به دلایل مختلفی از حجاب دور مانده اند و با آثار مفید آن آشنایی ندارند به همین دلیل نیز به سوی مد و لباس های غربی کشیده می شوند.

نجمه یکی از دختران محصل در زابل است که در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا از چگونگی پناه بردن به حجاب می گوید.

وی میگوید در خانواده ای مذهبی زندگیی می کند و پدر و مادر برای اینکه بسیار به قوانین اسلامی پایبند هستند، حجاب را برای او از کودکی به ارمغان آورده اند.

وی که از شهرستان دیگری در دانشگاه زابل مشغول به تحصیل می شود در روزهای ابتدایی دانشگاه به دلیل جو حاکم بر این فضا تصمیم به تغییری در شکل ظاهری خود می دهد.

وی بیان داشت: پس ازقبولی در دانشگاه زابل برای سکونت به این شهر آمدم و در خوابگاهی که برای ما در نظر گرفته شده بود ساکن شدم.

این دختر جوان تصریح کرد: در روزهای ابتدایی که از چادر در دانشگاه استفاده می کردم هیچوقت متوجه نگاه های سنگین پسران و مردان جوان در جامعه نشده بودم.

وی بیان داشت: ترم اول دانشگاهم را با همان چادر و حجاب گذراندم که پس از آشنایی با دوستان همکلاسی ام و دیدن شکل ظاهری آنها به نظر آمد که آنها از آزادی بیشتری برای حضور در جامعه برخوردار هستند که این تفکر اشتباهی است که اکثر دختران جامعه آن را تکرار می کنند.

نجمه بیان داشت: در ترم های بعدی چادر با تصمیم خودم و به دور از چشم خانواده از سر برداشتم و به خیال خود توانسته بودم آزادی بیشتری را برای خود داشته باشم.

وی اظهار داشت: از همان ابتدا متوجه نگاه هایی که از دور و نزدیک به من می شد شده بودم، ابتدا به آنها توجهی نکردم و برای تصمیم که گرفته بودم مصمم شده بودم.

این دختر جوان ادامه داد: چند روزی از این ماجرا می گذشت و هر بار نگاه های سنگین اطرافم بیشتر می شد برای من که تا کنون وسیله ای بنام چادر از من محافظت می کرد این نگاه های بی شرمانه اطرافیان درد آور بود.

وی گفت: مسئله را با یکی از دوستانم که او هم بی حجاب محسوب می شد درمیان گذاشتم که متوجه غم درونی آنها به دلیل تصمیمی که گرفته اند شدم،اما گویا راه بازگشتی برای خود باقی نگذاشه بودند چرا که آنها هم تصور میکرند اگر به حجاب روی بیاورند مورد تمسخر سایرین قرار می گیرند.

نجمه همچنین گفت: با این حال تصمیم گرفته بودم تا چند روزی را به این وضعیت عادت کنم از طرفی بی حجابی باعث شده بود که به خانواده ام نیز دروغ تحویل بدهم .

وی گفت: با این وضعیت رفته رفته کنار آمده بودم که متوجه حرفهای پشت سر و تیکه پرانی هایی که موقع تردد در خیابان می شنیدم شدم.

او همچنین تصریح کرد: در گذشته حتی از نگاه هوس بازان باچادر به دور بودم اما اکنون حسی میکردم در میان گله ای از گرگ ها رها شده بودم.

نجمه خاطرنشان کرد: بعد از چند ماه دوری از حجاب مجدداً چادر به سر کشیدم و باخیالی آسوده به دور از حواشی به تحصیل پرداختم، همواره اطرافیانم را برای حجاب نصیحت می کنم تا مثل من در دام دروغ ها و آزادی های آبکی نیفتند.

وی تصریح کرد: در زندگی به این نتیجه رسیده ام که به راستی حجاب گوهری برای حفاظت از زنان است.


انتهای پیام/


کد مطلب: 70610

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcdz905.yt0zf6a22y.html

اوشیدا
  http://oshida.ir