همت بلند یک بانوی سیستانی؛

کارآفرینی با دست های خالی/مواتع سر راه تولید کنندگان حذف شود

28 مهر 1400 ساعت 9:36

اقتصاد مقاومتی واژه ای آشنا برای ملت ایران است که در سال های اخیر و با شدت گرفتن تحریم ها یک راهکار درست و مناسب برای خنثی کردن آنها بود.


به گزارش اوشیدا؛ در سال های اخیر تحریم های ظالمانه آمریکا و کشورهای اروپایی شرایط دشواری را برای ملت ایران بوجود آورده است که بسیاری از کارشناسان تنها راه دور زدن آن را توجه به اقتصاد داخل می دانند.

اقتصاد مقاومتی واژه ای آشنا برای ملت ایران است که در سال های اخیر و با شدت گرفتن تحریم ها یک راهکار درست و مناسب برای خنثی کردن آنها بود.

بسیاری از کارشناسان بر این باوند که اگر بتوانیم از ظرفیت روستا ها در راستای تولید استفاده کنیم دیگر هیچ نیازی به واردات کالا از کشورهای خارحی نخواهیم داشت.راه اندازی یک دامداری با دست خالی


در همین راستا نیز زهرا غلامی ساکن روستای آخوند غلامی شهرستان هامون است که با کمترین امکانات و بودجه توانسته است یک دامداری برا خود احداث کند.

این بانوی کارآفرین سیستانی در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: در حالی با کمترین امکانات توانسته ام دامداری خودم را بر پا کنم که هنوز منزل شخصی من سقف ندارد.

وی افزود: به دلیل علاقه وافری که به این شغل داشتم با دست خالی و بدون حتی کمک مسئولان بخش هایی از دامدار خودم را راه اندازی کردم.

باقری گفت: اما اکنون با مشکلاتی مواجه هستم که به تنهایی از پس آنها برنخواهم آمد، این درحالی است که حتی یک بار هم برای حل این مشکل مسئولان اقدام نکرده اند.

وی گفت: بارها مسئولان مربوطه را از وجود این مشکلات آگاه کرده ام اما هر بار به دلایل مختلفی بهانه جویی کرده اند.

باقری تصریح کرد: هم اکنون مشکل اصلی من در این دامداری عدم وجود آب است، به دلیل نبود آب در این منطقه مجبور هستم تا یک تانکر را برای دام ها آب کنم که زحمات زیادی را برای ما بوجود می آورد.

وی همچنین گفت: در این دامداری تازه تاسیس هنوز برق هم نداریم که همین امر باعث شده است تا در شب دسترسی به دام ها کمتر شود.

باقری همچنین خاطرنشان کرد: اگر مسئولان بتوانند بخش هایی از نیازهای این دامداری را بر طرف کنند می توانیم حتی باعث اشتغالزایی برای سایر افراد نیز شویم.


انتهای پیام


کد مطلب: 74202

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdceww8f.jh8e7i9bbj.html

اوشیدا
  http://oshida.ir