نماینده مردم سیستان :

هفته وحدت برخواسته از اندیشه بلند حضرت امام (ره) است

29 مهر 1400 ساعت 11:06

محمد سرگزی گفت: هفته وحدت برخواسته از اندیشه بلند و تفکر آزاد اندیشی حضرت امام خمینی(ره) تجلی برادری امت اسلامی و اتحاد در برابر کفر و استکبار جهانی است.


محمد سرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با اوشیدا گفت: شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان وحدت مثال زدنی دارند که می تواند الگویی برای کل جهان باشد.

وی خاطرنشان کرد:امروز به دلیل وجود برخی از نا اهلان که اقدام به ایجاد تفرقه بین مسلمانان می کنند هوشیاری شیعه و سنی بسیاری حائز اهمیت است.

وی افزود: وحدت در اصلاح به معنای آن است که مسلمانان در کنار حفظ اعتقادات مذهبی خودشان بر مشترکات دینی همانند پیامبر اکرم(ص) قرآن و قبله واحد تاکید داشته باشند.

سرگزی تصریح کرد: امروز همه مسلمانان باید از مسائلی که باعث اختلافات سیاسی، مذهبی و نژادی که باعث تضعیف اسلامی می شود دوری کنند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز برای مسلمانان دعوت به وحدت یک پیشنهاد نیست بلکه وظیفه و تکلیف است یعنی همانطور که مسلمانان در توحید خدا را می پرستند در تحصیل وحدت نیز باید بکوشند.

وی همچنین گفت: هفته وحدت برخواسته از اندیشه بلند و تفکر آزاد اندیشی حضرت امام خمینی(ره) تجلی برادری امت اسلامی و اتحاد در برابر کفر و استکبار جهانی است.کد مطلب: 74204

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcgtx9u.ak9tz4prra.html

اوشیدا
  http://oshida.ir