کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد؛

روز قدس خون تازه ای به تن عزیز اسلام تزریق می کند/یهودیان به دنبال آب و غذا وارد فلسطین شده بودند

31 ارديبهشت 1399 ساعت 11:11

امیر فرزادی گفت: یهودیان در قالب دامدار و عشایر به دنبال آب و غذا در این سرزمین سکنی گزیده و همواره مورد تکریم ساکنین که از موحدین و مذهبی ابراهیمی بودند قرار گرفته و هنگامی که بر جمعیت آنان افزوده شده است با ساکنین و صاحب های خانه درگیر می شدند و خوی اشغالگری خود را به نمایش می گذاشتند.


امیر فرزادی کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: سرزمین فلسطین گذشته ای پند آموز دارد که تاریخ ۱۰ هزار ساله آن گواهی می دهد که این نقطه از جهان تمام قد متعلق به اعراب است.
وی افزود: بیش از ۲۷ هزار کیلومتر مربع وسعت که بخش هایی از بلاد سوریه ، اردن و لبنان به شمار رفته ، فلسطین از طرف مشرق به اردن ، از غرب به دریای مدیترانه ، از شمال و شمال شرق به لبنان و سوریه و از جنوب به خلیج عقبه و صحرای سینا مصر محدود می شود.
کارشناس مسائل سیاسی بیان داشت: سرزمین های حاصلخیز و دارای منابع مهم کشاورزی و از لحاظ قداست فوق العاده مورد احترام، این سرزمین در طول تاریخ همواره مورد کشمکش های امپراطوری های زورگو بوده و جالب اینکه همواره با مقاومت ساکنین همراه بوده است.
فرزادی ادامه داد: یهودیان در قالب دامدار و عشایر به دنبال آب و غذا در این سرزمین سکنی گزیده و همواره مورد تکریم ساکنین که از موحدین و مذهبی ابراهیمی بودند قرار گرفته و هنگامی که بر جمعیت آنان افزوده شده است با ساکنین و صاحب های خانه درگیر می شدند و خوی اشغالگری خود را به نمایش می گذاشتند.
این کارشناس مسائل سیاسی بیان داشت: قداست مسجد اقصی زمانی بیشتر شد که پیامبر (ص) در سال های پس از بعثت به معراج رفت و قدس که قبله اول مسلمانان بود به حرمی شریف تبدیل کرد.
وی بیان داشت: صهیونیست زاده بریتانیا همواره از هر فرصتی استفاده کرد تا بر فلسطین و فلسطینیان فائق آید و با استفاده از پشتیبانی های مهاجمین غیر عرب حاکم این گوشه از جهان اسلام شود.
فرزادی تصریح کرد: از جنگ های ناپلئون تا برگزاری همایش ها و جلسات متعدد همه در صدد آن بودند تا یهودیان سراسر جهان را به سمت فلسطین سرازیر کنند تا مقدمات تشکیل حکومت صهیونیستی فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: شیطنت استعمار پیر در جریان جنگ جهانی اول برای تشکیل دولت یهودی کافی بود ، بعد از مقاومت مردم فلسطین و برپایی قیام هایی متاسفانه آمریکا و انگلیس با تصویب قعطنامه در سازمان بین الملل به تقسیم سرزمین اسلامی و عربی فلسطین رای دادند.
فرزادی گفت: این اقدام با اعتراض فلسطینیان رو به رو شد ، و در آخر غده چرکین فتنه انگلیسی سر باز کرده و در سال ۱۹۴۸ میلادی صهیونیست ها تشکیل حکومت و دولت کردند.
وی بیان داشت: تشکیل حکومت صهیونیست در سرزمین های اشغالی سر آغاز غصه جهان اسلام شد ، مخصوصا زمانی که مسلمانان شاهد بودند که جگر گوشه اسلام از آن جدا شده و اقدام موثری هم صورت نگرفته است.
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: اعراب در جنگ ها و نبردهایی با اسرائیل به افکار عمومی نشان دادند که نسبت به مسئله فلسطین بی تفاوت نیستند ، اما عدم اتحاد دینی در بین آنها و از طرف دیگر حمایت دولت های مستکبر زمانه از اسرائیل رژیمی وحشی با خوی استکباری ساخت که گرگ صفت به بدنه جهان اسلام در حال چنگ و دندان کشیدن است.
وی بیان داشت: پیدایش و پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، وحشتی در دل اسرائیل غاصب و هوادارن آنان ایجاد کرد ، مخصوصا زمانی که امام (ره) حمایت از فلسطین و قدس را جزو اهداف انقلاب اسلامی اعلام کردند.
فرزادی تصریح کرد: انقلاب با الگویی برای بیدار شدن و جنبش های فلسطین جان تازه ای گرفتند و کران و کران جهان به فلسطین توجه کردند و مسلمانان جهان همراه مردم انقلابی ایران از آرمان های فلسطین دفاع کردند .
وی ادامه داد: در این حمایت ها نام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ، به نام روز قدس از سوی امام راحل نامگذاری شد ، و از آن سال همه مسلمانان جهان به خیابان ها می آیند و خون تازه ای به تن عزیز اسلام تزریق می کنند.
وی همچنین گفت: مردم فلسطین نیز با قیام ها و مبارزات میدانی عرصه را برای رژیم صهیونیستی تنگ می کنندکه این مبارزه و آزادی تا آزادی قدس شریف ادامه خواهد داشت تا نماز پر صلابت مسلمانان در قدس اقامه شود.


انتهای پیام/


کد مطلب: 70038

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdch6vnq.23nvxdftt2.html

اوشیدا
  http://oshida.ir