در یادواره شهید سردار لکزایی عنوان شد؛

اطاعت از رهبری ادامه راه شهداست/دغدغه شهید لکزایی خدمت به مردم بود

29 مهر 1400 ساعت 17:24

یادواره شهید سردار حاج حبیب لکزایی و شهدای وحدت، خدمت و امنیت در گلزار شهدای شهرستان نیمروز عصر امروز برگزار شد.


به گزارش اوشیدا؛ سردار عوضعلی فقیری معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان  در این مراسم گفت: برگزاری جلسات یادواره شهدا ادامه همان حرکت جهادی شهداست.

وی بیان کرد: برای زنده نگه داشتن یاد شهدا باید رفتار و اعمال شهدا را وارد زندگی خود کنیم.

سردار فقیری با بیان اینکه شهدا راه را به ما نشان دادند گفت: فرهنگ جهاد و شهادت باعث شد تا شهدا رنگ انسانی به خود بگیرند و در برابر دشمن با ایمان قوی ایستادگی کنند.

وی تصریح کرد: در زندگی شهدا می توانیم اوج عبادت، ولایی بودن و اطاعت از رهبری را ببینیم، این ها ویژگی هایی هستند که باعث شد تا شهدا به شناخته ترین بندگان خداوند تبدیل شوند.

وی گفت: شهدا و رزمندگان دفاع مقدس همواره در طول زندگی خود برای خدمت به مردم از یکدگیر پیشی می گرفتند به طوری که حتی پس از جنگ نیز این حرکت جهادی را ادامه می داند.

سردار فقیری تصریح کرد: اگر امروز می خوهیم راه شهدایی همچون لکزایی را ادامه دهیم باید همانند او سختکوش، ولایی و با ایمان باشیم.


رزمندگان مزد خود را با شهادت از خداوند گرفته اند


میراله سارانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیمروز هم در این مراسم گفت: شهدا مزد زحمات و ایمان خود را با شهادت از خداوند متعال گرفته اند لذا برگزاری این یادواره های شهدا یادآوری رشادت و جانفشانی های شهداست که باید به جوانان انتقال یابد.

وی افزود: سردار شهید حاج حبیب لکزایی خادم مردم سیستان بودند که در زمان حضورشان همواره در مناطق محروم قرار می گرفتند و به مردم رسیدگی می کردند.

سارانی بیان کرد: خستگی ناپذیری، پر تلاش و پیگیر از مهمترین ویژگی های سردار شهید حاج حبیب لکزایی بود که برای همه خانواده های سیستانی شناخته شده است.


اطاعت از رهبری ادامه راه شهداست


حجت السلام مجتبی اشرافیان امام جمعه شهرستان نیمروز نیز در این مراسم گفت: شهدایی همچون حاج حبیب لکزایی با بیش از ۷۰ درصد جانبازی همواره به دنبال جهاد و خدمات رسانی در مناطق محروم بود.

وی بیان کرد: شهید لکزایی به معنای واقعی کلمه سرباز ولایت و مدیر انقلابی بودند این شهید بزرگوار در همه عرصه ها حضور موفق داشت که این امر یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه شهرستان نیمروز تصریح کرد: شهادت واژه ای است که به دست خود رزمندگان انتخاب شد، آنها با تشخیص جبهه حق علیه باطل تصمیم درست را گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین پیام یادواره شهدا به جوانان این است که راه شهدا را ادامه دهیم و برای ماندن در این راه باید اطاعت از رهبری را در دستور کار قرار دهیم.


انتهای پیام/


کد مطلب: 74206

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdciqray.t1a5u2bcct.html

اوشیدا
  http://oshida.ir