پایگاه آمریکایی القائم تخلیه شد

28 اسفند 1398 ساعت 1:36

ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا اعلام کرد پایگاه القائم در مرز عراق با سوریه را تخلیه کرده و مسئولیت آن را تحویل نیرو‌های امنیتی عراق داده است.


 ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح ضد داعش موسوم به «عملیات اراده قاطع» به سرکردگی آمریکا اعلام کرد پایگاه القائم در مرز عراق با سوریه را تخلیه کرده و مسئولیت آن را به دست نیرو‌های امنیتی عراق سپرده است.

این ائتلاف آمریکایی در بیانیه‌ای در توییتر اعلام کرد: «به دلیل موفقیت در نبرد علیه داعش با همراهی نیرو‌های شریکمان و دولت عراق عملیات اراده قاطع پرسنل و تجهیزات خودش را از چندین پایگاه عراقی جابجا و تلفیق خواهد کرد.»


سه مقام وزارت دفاع آمریکا پیش از این به شبکه خبری ان‌بی‌سی گفته بودند ارتش این کشور قصد دارد صد‌ها نفر از نیروهایش در عراق را جابجا کرده و برخی را نیز از این کشور خارج کند.

شبکه خبری «ان‌بی‌سی» اعلام کرد طرح ارتش آمریکا برای «تلفیق نیروها» خروج نظامیان آمریکایی از پایگاه‌های مشترک «القائم» در نزدیکی مرز سوریه، پایگاه هوایی «القیاره» در نزدیکی موصل و احتمالا پایگاه هوایی «کی-۱» در کرکوک را شامل می‌شود.

یک سخنگوی ائتلاف آمریکایی که نامش فاش نشده اعلام کرد: «به دلیل موفقیت نیرو‌های امنیتی عراق در مبارزه با داعش، ائتلاف در حال جابجایی نیرو‌های خود از چند پایگاه کوچک‌تر است.»

وی افزود: «این پایگاه‌ها تحت کنترل عراق باقی می‌مانند و ما به همکاری‌های مشورتی خود برای شکست دائمی داعش ادامه خواهیم داد.»

انتهای پیام/


کد مطلب: 69491

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdciz5aq.t1a332bcct.html

اوشیدا
  http://oshida.ir