قاتل بن لادن جزئیات جنجالی تازه‌ای از کشتن او را افشا کرد

15 ارديبهشت 1399 ساعت 9:58

کهنه سرباز آمریکایی، که اول می سال ۲۰۱۱ سرکرده گروه تروریستی القاعده را به قتل رساند، جزئیات بیشتری از این ماموریت را افشا کرد.


راب اونیل، عضو سابق نیرو‌های ویژه آمریکا موسوم به نیرو‌های «ناوی سیلز» که در اول می‌سال ۲۰۱۱ سرکرده گروه تروریستی القاعده را به ضرب گلوله از پای درآورد، در مصاحبه‌ای جزئیات بیشتری از قتل او را افشا کرد.

اونیل در برنامه «مردی که اسامه بن لادن را کشت» شبکه فاکس نیوز به تشریح یکی از سری‌ترین ماموریت‌های تاریخ نیرو‌های ویژه آمریکا و اجرای این عملیات پرداخت. این نظامی سابق آمریکایی گفت تیپ ششم نیرو‌های ناوی سیلز، هفته‌ها پیش از آنکه برای انجام این ماموریت راهی پاکستان شوند، برای اجرای آن در یک منطقه کوهستانی در آمریکا تمرین کرده و آموزش دیده بودند.

کهنه سرباز آمریکایی افزود پس از یک پرواز شبانه ۸۲ دقیقه‌ای و طی هفته‌های آموزش، در آن زمان احتمال اینکه از این ماموریت هیچگاه سالم بازنگردد وجود داشت و می‌دانست که این یک ماموریت یک طرفه است. با این حال این نظامی آمریکایی از این ماموریت به عنوان فرصتی ارزشمند برای از بین بردن مسئول حملات تروریستی یازده سپتامبر یاد کرد.

بنا به گفته این نظامی آمریکایی، ماموریت کشتن بن لادن، ۳۸ دقیقه زمان برد. اونیل گفت به همراه یک سرباز به طبقه سوم خانه‌ای، که آخرین پناهگاه سرکرده القاعده بود، رفته و به اتاق او وارد شدند. در آن اتاق گروهی از زنان از جمله چند دختر و یکی از همسران او حاضر بودند.

اونیل لحظه مواجهه با بن لادن را اینگونه توصیف کرد: «مردی را دیدم که تنها دو قدم با او فاصله داشتم. او روبروی زنش ایستاده بود. این چهره را هزاران بار دیده بودم، او اسامه بن لادن بود.»

نظامی سابق آمریکا با بیان اینکه دیدار او با سرکرده القاعده تنها یک ثانیه طول کشید، در پاسخ به سوال مجری فاکس نیوز درباره اینکه آیا در آن لحظه چیزی به او گفته است یا خیر، گفت خیر پیش از کشتن بن لادن چیزی به او نگفت و تنها یک ثانیه طول کشید.

سرکرده گروه تروریستی القاعده در اول می‌سال ۲۰۱۱، به دستور مستقیم باراک اوباما، رئیس‌جمهور وقت آمریکا توسط نظامیان این کشور در منطقه ایبت آباد پاکستان کشته شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 69870

آدرس مطلب: http://oshida.ir/vdcjyoem.uqehazsffu.html

اوشیدا
  http://oshida.ir