داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
۱۰۰ امدادگر به دنبال ۴ مفقودی در ارتفاعات تهران/ ۸ نفر جان خود را از دست دادند
کد مطلب: ۷۲۶۵۱
تاریخ انتشار:شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۶
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان این که ۱۰۰ امدادگر هلال احمر به دنبال ۴ مفقودی احتمالی در حوادث شمال تهران هستند، گفت: تا این لحظه پیکر ۷ نفر توسط عوامل این جمعیت و کوهنوردان پیدا شده و یک تن در بیمارستان جان خود را از دست داده است.
۱۰۰ امدادگر به دنبال ۴ مفقودی در ارتفاعات تهران/ ۸ نفر جان خود را از دست دادند

به گزارش اوشیدا به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران در شمیرانات اظهار کرد: از ظهر دیروز بدلیل برف و کولاک شدیدی که در ارتفاعات شمال تهران رخ داد، تعدادی از کوهنوردان در ارتفاعات آهار، شیرپلا، کلکچال و دارآباد دچار حادثه شدند. 

 
وی ادامه داد: امدادگران حاضر در منطقه به ۵ مصدوم نیز امداد رسانی کردند و یک مورد میز تحویل عوامل اورژانس شد که به مرکز درمانی اعزام گردید. 
 
وی ادامه داد: از صبح امروز شنبه نیز بالغ بر ۱۰۰ نیروی عملیاتی نیز در قالب ۲۰ تیم واکنش سریع، جستجو و نجات، عملیات جمعیت هلال احمر استان تهران  در نقاط مختلف را برای یافتن مفقودین احتمالی آغاز کردند. 
 
فتحی با اشاره به این که از یک بالگرد با  ۹ سورتی پرواز توسط تیم امداد هوایی انجام شده است، بیان کرد: بر اساس گزارش ها تاکنون ۱۴ نفر از کوهنوردان در امدادرسانی های عوامل این جمعیت نجات یافته اند که ۴ نفر نیز بر اساس اطلاعات دریافتی از خانواده های کوهنوردان مفقود هستند که تاکنون پیکر بی جان ۷ نفر نیز که بیشتر در منطقه کلکچال بوده اند پیدا شده و تحویل عوامل انتظامی شده اند. 
 
وی ادامه داد: عملیات امداد و نجات با توجه به سرمای هوا و تاریکی هوا بصورت موقتی تا فردا صبح متوقف شده است و خانواده هایی که از اعضای خود بی اطلاع هستند نیز درخواست می شود با شماره ۱۱۲ هلال احمر استان تهران تماس بگیرند تا برای پیگیری وضعیت شان اقدام لازم صورت گیرد.
 
به گزارش فارس ،یک کوهنورد توسط هلال احمر به عوامل اورژانس شد و طبق اعلام اورژانس این کوهنورد در بیمارستان با وجود تلاش پزشکان جان خود را از دست داد و تعدا کشته‌شدگان بهمن دیروز در ارتفاعات تهران به ۸ تن رسید.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark