داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
3هکتار از اراضی تالاب هامون سوخت/ سهل انگاری گردشگران علت آتش سوزی بود
کد مطلب: ۶۷۶۱۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان از آتش سوزی گسترده در بخش هایی از تالاب هامون خبر داد.
3هکتار از اراضی تالاب هامون سوخت/ سهل انگاری گردشگران علت آتش سوزی بود
به گزارش اوشیدا؛ وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون گفت: شب گذشته خبر آتش سوزی گسترده در شمال غربی کوه خواجه گزارش شد که بلافاصله تیم های یگان حفاظت این اداره کل و منابع طبیعی و آبخیزداری به محل اعزام شدند.

وی افزود: از همان ابتدا تمامی نیروها اقدام به اطفاء حریق کردند که مشخص شد آتش سوزی از 3 نقطه آغاز شده که با انتشار آن محدوه ای به وسعت 3 هکتار از اراضی را در برگرفته است.

به گفته پورمردان؛ با توجه به پوشش گیاهی خاص منطقه و به دلیل اینکه در منطقه مورد نظر آب به خوبی نرسیده است همه ساله شاهد این قبیل اتفاقات هستیم اما تمامی اقدامات لازم برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی در آینده اندیشیده شده که البته بخشی از آن طبیعی است که طی روزهای گذشته نیز مانور مرتبط با آن انجام شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان با اشاره به اینکه پیشتر نیز هشدارهای لازم در این باره طی نامه مکتوبی به ستاد مدیریت بحران استان گزارش شده است افزود: خوشبختانه با حضور به موقع پرسنل یگان حفاظت محیط زیست و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و کمک جوامع محلی، آتش مهار و از گسترش آن جلوگیری شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هامون نیز به خبرنگار ما گفت: عامل آتش سوزی حضور گردشگران و سهل انگاری از طرف کسانی بوده که در منطقه آتش روشن کرده بودند و پس از ترک محل نسبت به خاموشی کامل آن اطمینان پیدا نکرده بودند.

کرمی زاده افزود: با توجه به نوع پوشش گیاهی که در منطقه کوه خواجه وجود دارد این گیاهان خشک در فصل گرما به مشابه باروت عمل می کند و بلافاصله با کوچکترین عامل دچار حریق می شوند که در این آتش سوزی، باد نیز باعث گسترش آن شد اما در نهایت ظرف 45 دقیقه حریق مهار شد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark