داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه زابل: 
مسئولان دست ویژه خواران را از مرز و واردات دام قطع کنند/ نورانیت کسب شده در ماه رمضان را در وجود خود حفظ کنیم
کد مطلب: ۶۴۱۷۳
تاریخ انتشار:جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۸
امام جمعه زابل گفت: مسئولان دست ویژه خواران و حرام خوران را از مرز و واردات دام قطع کنند.
مسئولان دست ویژه خواران را از مرز و واردات دام قطع کنند/ نورانیت کسب شده در ماه رمضان را در وجود خود حفظ کنیم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های عید سعید فطر شهرستان زابل که در عیدگاه امام رضا (ع ) شهرستان زابل برگزار شد، عنوان کرد: عید سعید فطر را خدمت همه شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض میکنم ،عیدی که بعد از یکماه بندگی بندگان خدا به شکرانه ی بندگی و به جهت تکمیل یکماه عبادت این نماز باشکوه را به جا می آورند.


وی افزود: هر آنچه کسب کردیم در این ماه دل را نورانی کردیم ، چشم ها را با نگاه به آیات قرآن ، قلب را با یاد خدا و جسم و جان را با بندگی خدا نورانی کردیم مواطب باشیم آلوده به گناه نکنیم و این نورانیت را همیشه در وجودمان حفظ کنیم، مواطب چشم و زبان ، دست و پا و تمام اعضا و جوارح باشیم که انشالله روح و روان ما این نورانیت را در خوش حفظ کند.


امام جمعه زابل تصریح کرد: امروز به شکرانه یکماه بندگی شما تمام مستحاب را که یکی از آنها رفتن به زیر آسمان است را شما بجا آورده اید و بدانید که این مانور وحدت و این نماز وحدت آفرین برکات مادی و معنوی بسیار زیاد خواهد داشت، خداوند متعال وقتی ببیند که شما با این سختی و این طوفان شدید سجده عبودیت ، بندگی و سجده ی شکر و نماز باشکوه را اینگونه بجای آورده اید قطعاَ بذل عنایات میکند و برکات ارضی و سماوی را شامل حال ما می‌گرداند.


حجت الاسلام کیخا اذعان کرد: خداوند متعال از ما این را می‌خواهد که در تمام شئون زندگی عبد او باشیم و به برکت انقلاب اسلامی ما توفیق پیدا کردیم که تمام زندگی ما تحت ولایت خداوند متعال باشد ، حکومت الهی تشکیل شده است، حکومت دینی که علمش بر دوش ولی فقیه و نایب امام زمان (ع ) است و به برکت این حکومت دینی تمام زندگی ما تحت ولایت خداست و این توفیقی است که فقط برای ایران اسلامیست.


وی ابراز کرد: ما سختی ها رابه جان میخریم، بر ارزش ها می ایستیم و میدانیم که مجد و عظمت و عزت و افتخار ما بر همین است ، مشکلات اقتصادی هم داریم که یک قسمتی از آنها تحت رهبری استکبار جهانیست، تحریم هایی که می توانست کمر یک قاره را بشکند اما نتوانست ملت ایران را از پا در بیاورد و از انقلابش فاصله بدهد.


وی اضافه کرد: تحریم ها وجود دارد اما مشکل اعظم بر میگردد به درون ایران، مسئولین اگر مدیریت ها را درست کنند و اگر مثل ملت ایران بر سر ارزش ها بمانند و معتقد باشد و ایمان به وعده های خداوند داشته باشند قطعا مشکلات مرتفع خواهد شد.


امام جمعه زابل ابراز کرد: در سیستان دارالولایه هم همین گونه است، اگر مسئولین ما ظرفیت های سیستان را بدانند و به آن ایمان داشته باشند، این مردمی که در تنگه احد با تمام سختی ها ایستاده اند ، مردمی رشید، فهمیم و ولایی و با استعداد بالا که درجهان هوش این مردم مثال زدنیست ، کافیست که مسئولین چشم شان را باز کنند و نخبه ها را به دقت ببیند.


امام جمعه زابل ادامه داد: مسئولین سیستان بسیجی و انقلابی باشند، مرز را درست مدیریت کنند ، مرز را از دست حرام خواران نجات بدهند و دست ویژه خوران را کوتاه و قطع کنند و بگذارند سود این مرز به همه مردم برسد.


حجت الاسلام کیخا تاکید کرد: در حال حاضر افرادی چنبره زده اند به موضوع سوخت ، ورود دام و باعث شده است که سود کلان به جیب ویژه خوران برود و سفره های مردم رنگین نباشد .


وی خاطرنشان کرد: ما از همه مسئولینی که زحمت میکشند تشکر میکنیم و دستشان را میفشاریم و امیدواریم که دولت و استاندار محترم رصد کاملی به این مقوله ها داشته باشد و مردم مشاهده کنند که سیستان بیشتر از گذشته بازارش رونق پیدا کرده و شوق در مردم زنده شود. 


امام جمعه زابل گفت: از معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل به جهت برپایی و قرائت نماز در عیدگاه امام رضا (ع) و از مالکین عزیزی که چند سال است با رضایت کامل اجازه داده اند مردم در این مکان نماز بخوانند تشکر می کنیم.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark