داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
ذات واقعی با فرهنگ های فرنگی در شرایط بحران؛
غیرت ایرانی در مقابل سرقت اروپایی/غربی ها یک ماه هم نمی توانند شرایط تحریم را تحمل کنند
کد مطلب: ۶۹۸۲۶
تاریخ انتشار:شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۶
با شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از خانواده های ایرانی به جهت کمک به افراد نیازمند اقدام به تولید ماسک و دستکش کرده اند.
غیرت ایرانی در مقابل سرقت اروپایی/غربی ها یک ماه هم نمی توانند شرایط تحریم را تحمل کنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ این روزها اقتصاد بسیاری از کشورها بر اثر شیوع یک ویروس با چالش جدیدی رو به رو شده است به گفته کارشناسان در قرن بیست و یکم این رکود اقتصادی بی سابقه بوده است و بسیاری از کشورهای اروپایی پس از کنترل این ویروس نیز با بحران جدی رو به رو خواهند بود.

در حالی بحران اقتصادی کشورهای ابرقدرت جهان کمتر از یک ماه به اوج خود رسیده است که اکثر این کشورها از جمله ایتالیا بدهکاران بزرگ دیگر کشورها هستند.

در این خصوص احمد ملاشاهی کارشناس سیاسی و استاد دانشگاه به خبرنگار اوشیدا گفت: بی شک موفقترین کشور در عبور از بحران ها را می توان جمهوری اسلامی ایران نامید، کشوری که بیش از چهل سال زیر تحریم های ظالمانه آمریکا و اروپا کمر خم نکرد و با مدیریت صحیح ، خود را وارد عرصه رقابت با کشورهای صنعتی کرده است.

وی با بیان اینکه اروپایی ها یک ماه هم نمی توانند شرایط تحریم را تحمل کنند افزود: از طرفی شیوع کرونا در جهان باعث شد تا ذات واقعی بسیاری از کشورها در مواقع فوق بحرانی به نمایش گذاشته شود،کشورهایی که گردش مالی چند روز آنها به واسطه تولید و صنعت پیشرفته فراتر از بودجه یک سال برخی از کشورها بود اکنون دست به راهزنی و سرقت ماسک و مواد ضد عفونی کننده می زنند تا بتوانند از شر ویروس ناشناخته کرونا چند روز بیشتر در امان بمانند.

ملاشاهی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران به واسطه تحریم های چند ساله همان کشور ها، راه مقاومت و ایستادگی در برابر مشکلات را به گونه ای دست یافته است که با وجود شیوع این بیماری همچنان این روش ها کارساز و مشکل گشا هستند.

همدلی مردم و مسئولین در برابر کنترل این بیماری نیز در کمتر کشوری دیده می شود، مردمی که خودجوش برای انجام فرمایشات رهبری وارد میدان شده اند و به سایر هموطنان خود دست یاری دراز می کنند.

تولید ماسک ، دستکش و مواد ضدعفونی کننده از ابتدای شیوع کرونا در کشور به دست مردم و گروه های جهادی آغاز شد تا با وجود کمبود جهانی این اقلام در ایران نبود آن حس نشود.

رامین ریگی یکی از خیرین سیستانی است که به واسطه یوع کرونا به تولید ماسک و لباس مخصوص مقابله با کرونا مشغول است.

وی به همراه خانواده خود از فرصت در خانه ماندن استفاده کرد و اکنون توانسته جمعی از خانواده‌های کم درآمد را نیز مشغول به کار کند.

وی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: تبدیل تهدید به فرصت شگرد همه ایرانی هاست که در مواقع بحران یاد گرفته اند که چگونه از هیچ به درآمد برسند.

ریگی گفت: البته توزیع این ماسک ها و لباس مخصوص مقابله با ویروس کرونا به صورت رایگان در اختیار گروه های جهادی و پرسنل بیمارستان ها قرار می گیرد اما به جهت اینکه بتوان به خانواده های نیازمند نیز کمک کرد برخی از تولیدات به مردم فروخته می شود.

تولید ۱۶۰ هزار ماسک با همکاری فنی و حرفه ای


غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در همین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت : ملت فهیم و متدین ایران همواره در تمام سختی ها و مشکلات کشور پای کار بوده و حماسه آفریدند.

وی افزود: در بحران کرونا نیز با هر بضاعتی که داشتند مجاهدانه در مسیر کمک و دستگیری همدیگر به میدان آمده و صحنه های زیبایی خلق کردند.

گنجی تصریح کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا با تدابیر اتخاذ شده در ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا ویروس ، شهرستان زابل مقرر شد با تکیه بر توان و ظرفیت شهرستان تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده در دستور کار قرار گیرد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد : با همت خیرین و گروه های جهادی ، نیروهای مسلح ، دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد و ... در شهرستان زابل تاکنون چند صد هزار ماسک مختلف تولید که از این تعداد بالغ بر ۱۶۰ هزار ماسک با همت مرکز فنی حرفه ای شهرستان زابل پدیدآوری شده که علاوه بر استفاده کادر درمان در مناطق آلوده و بین نیازمندان نیز بصورت رایگان توزیع گردیده است که این مهم جای تقدیر و دستمریزاد دارد.

فرماندار شهرستان زابل با بیان اینکه اتحاد و همدلی مردم و مسئولین برای شکست بیماری کرونا قابل تقدیر و مثال زدنی است، خاطر نشان کرد: کسانی که در شرایط کنونی با تلاش شبانه روزی، برای نجات جان انسان‌ها مجاهدت می کنند در واقع معامله با خداوند را انجام داده اند.

گنجی با اشاره به لزوم پیشگیری و قطع زنجیره کرونا ویروس خاطر نشان کرد:تمامی مسئولین ، سازمان ها و ادارات در شهرستان زابل به عنوان خدمتگذارمردم شبانه روز برای حفظ سلامتی و جان آنها تلاش می کنند لذا از شهروندان نیز تقاضا داریم با رعایت موارد گفته شده همانند طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند و رعایت نکات بهداشت عمومی و فردی و در خانه ماندن ما را یاری دهند تا با هم زنجیره شیوع را قطع کنیم و کرونا ویروس را شکست دهیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark