داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
قیمت خودرو اصلاح شود
کد مطلب: ۶۵۲۲۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مطرح شدن اصلاح قیمت خودرو توسط خودروسازان و قطعه سازان و عزم ستاد تنظیم بازار برای بررسی این پیشنهاد خبر داد.
ولی ملکی در گفتگو با ایسنا گفت: درخواست خودروسازان و قطعه سازان برای افزایش قیمت خودرو مدتهاست که مطرح است اما از آنجا که کمیسیون صنایع نمی تواند در امور اجرایی دخالت کند تصمیم گرفتیم پیشنهادات خود در این زمینه را به صورت مکتوب به متولیان دولتی صنعت خودروسازی اعلام کنیم.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس از عزم ستاد تنظیم بازار و وزارت صنعت معدن و تجارت برای اصلاح قیمت خودرو خبر داد و افزود: اصلاح قیمت خودرو باید با هدف جلوگیری از زمین خوردن عوامل تولید خودرو خصوصاً قطعه‌سازان انجام شود چراکه با آسیب صنعت قطعه سازی امکان تولید خودرو از بین رفته و زنجیره تولید از هم گسسته می شود.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین از بررسی و تصویب لایحه اصلاح ماده ۱۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی خبر داد و افزود: ماده مذکور با حضور نماینده ناجا مورد بررسی قرار گرفت. در این ماده بر الزام استفاده از صندلی کودک در ردیف عقب خودرو تأکید شد که این ماده پس از بحث و بررسی به تصویب اعضا رسید. بر اساس این مصوبه رانندگانی که از نصب صندلی کودک در خودرو استنکاف کنند مجبور به پرداخت جریمه خواهند شد.
انتهای پیام
Share/Save/Bookmark