داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل
سپاه خادم مردم است/ همراهی ‌و همدلی دوجانبه سپاه و مردم در برقراری امنیت پایدار
کد مطلب: ۷۴۳۲۵
تاریخ انتشار:شنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۵۹
سرهنگ پاسدار موسی سنچولی گفت:سپاه با تکیه بر نیروی عظیم بسیج مردمی در هر میدانی که وارد شده است، مقتدر و سربلند بیرون آمده و همین افتخار آفرینی‌ها باعث کینه ورزی دشمنان زبون این ملت و انقلاب شده است.
سپاه خادم مردم  است/ همراهی ‌و همدلی دوجانبه سپاه و مردم در برقراری امنیت پایدار
سرهنگ پاسدار موسی سنچولی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوم اردیبهشت ۱۳۵۸،بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی است که از متن جامعه بیرون آمده است و تمام قد در مقابل دشمن متجاوز ایستاد تا قدرت و انسجام ملت ایران را به نمایش بگذارد.
وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در دوران جنگ تحمیلی با اقتدار در مقابل دشمنان ایستاد و به متجاوزان و آنهایی که سودای نابودکردن ایران را داشتند، نشان داد، لحظه ای در پاسخ به متجاوز تردید نخواهد کرد.
وی با توجه به اقدام دوراندیشانه امام خمینی(ره) در تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از نهادهایی که امام راحل(ره) که منجی و بانی راه افتان انقلاب بود تشکیل داد، نهاد سپاه بود تا از انقلاب اسلامی حفاظت و حمایت کند.

سنچولی گفت: امروز هم نیروهای سپاه پاسداران، با تکیه بر تجربیات دوران هشت سال دفاع مقدس و با برخورداری از آموزشهای لازم دفاعی در همه عرصه های سیاسی، اجتماعی، ‏فرهنگی، اعتقادی، عمرانی و سایر موارد که نیاز باشد آمادگی لازم و فعالیت حضور داشته و آماده دفاع مقتدرانه در مقابل دشمنان و اشرار است.

این مسئول افزود: نهاد سپاه در زمانی به وجود آمد که کشور با انواع توطئه‌ها و شرارت‌ها روبه رو بود؛ زیرا دشمنان مستکبر تاب دیدن این را نداشتند که در کشوری که دیروز متحد سردمداران الحاد و ظلم بود، امروز پرچم عزّت و شکوه برافراشته شده است. در نتیجه دشمنان فزون خواه و جاه طلب در همان آغاز انقلاب و تشکیل نظام اسلامی، به توطئه و فتنه انگیزی دست زدند که با هوشیاری رهبری و مردم، ناکام ماندند.

فرمانده ناحیه زابل با اشاره به اینکه امروز فلسفه وجودی سپاه پاسداران و بسیج برای همگان آشکار شده است گفت: با گذشت زمان، آیندگان نیز پی به این مسئله خواهند برد که فلسفه تأسیس این نهاد جز در تفکر و اندیشه حضرت امام راحل (ره) خطور نمی‌کرد.
وی با بیان اینکه امنیت امروز کشورمان مرهون تلاش‌های سپاه و شهدای این نهاد انقلابی است، افزود: در سازندگی، عمران و آبادانی، علمی، فناوری، محرومیت زدایی، ساخت خانه برای محرومین، احداث جاده، آبرسانی، برق رسانی، توزیع سبد موادغذایی، احداث مسجد و مدرسه و خانه عالم، اشتغال‌زایی، کمک به سیل ‏زدگان، طی سالیان مختلف و نیز اجرای طرح حاج قاسم در مقابله با بیماری کرونا نیز سپاه پاسداران در مناطق محروم سیستان نقش‌آفرینی بسزایی داشته و این روند همچنان استمرار دارد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ساختار سازمانی سپاه به گونه‌ای است که مردم و بسیجیان با پیوند عمیق عقیدتی و معنوی که با پاسداران دارند، در مواقع نیاز و بحران بخوبی سازماندهی شده و ایفای نقش می‌نمایند. اجرای طرح مبارزه با کرونا توسط بسیجیان با نام پُرافتخار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و نیز چندین مرحله از کمک مومنانه تنها گوشه‌هایی از کارکرد‌های بزرگ این نهاد مقدس است.
انتهای پیام/

سنچولی ادامه داد: این نهاد با تکیه بر نیروی عظیم بسیج مردمی در هر میدانی که وارد شده است، مقتدر و سربلند بیرون آمده و همین افتخار آفرینی‌ها باعث کینه ورزی دشمنان زبون این ملت و انقلاب شده است.
وی خاطر نشان کرد: سپاه خادم مردم است و در تمام بحران ها سیل، کرونا و ‏سایر موارد در کنار مردم بوده و مردم نیز همراهی مطلوبی را با این نهاد داشته اند.‏ و این همراهی ‌و همدلی دوجانبه سپاه و مردم در برقراری امنیت پایدار این منطقه بسیار اثرگذار بوده است.
Share/Save/Bookmark