داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
قتل کودک 1.5 ساله در خیابان
کد مطلب: ۱۳۶۶۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۴۰
اوشیدا: مردی بیست و سه ساله در آمریکا به اتهام نقش داشتن در مرگ کودکی نوپا دستگیر شد. این کودک همراه والدین خود در خیابانی در حال بازی کردن و راه​رفتن بود که دو مرد مسلح به او نزدیک شدند و تقلای پدر او نیز نتوانست کودک را نجات دهد و کودک در اثر مرگ مغزی ناشی از شلیک گلوله جان خود را از دست داد.
قتل کودک 1.5 ساله در خیابان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: یکی از دادستان های بروکلین به گزارشگران گفته است، داکوان برلند، متهم به حمل سلاحی است که در قتل این کودک به کار رفته و با اتهام قتل درجه دوم روبه روست. برلند تا اطلاع ثانوی در بازداشت خواهد ماند و نخستین جلسه دادگاه او ماه آینده تشکیل خواهد شد.

در شب حادثه پدر و مادر کودک خردسال او را برای پیاده روی به خیابان برده بودند. همه چیز بسیار سریع اتفاق افتاد. دو نفر جلوی این خانواده ظاهر شدند و در حالی که پدر سعی داشت آنها را از کودکش دور کند، صدای شلیک گلوله شنیده شد. گلوله از سمت چپ وارد سر کودک شد و او را از پای درآورد. همسایه ها و شاهدان عینی پلیس را خبر کردند و تحقیقات در محل نشان داد، گلوله از تفنگ این دو مرد خارج شده است. کودک به بیمارستان منتقل شد، اما دیگر کاری از دست پزشکان برنمی آمد و مرگ کودک اعلام شد.

در نتایج تحقیقات اولیه مشخص شد، برلند همراه مرد دیگری به نام داکوان رایت، عاملان این قتل هستند. رایت نوزده ساله همچنین متهم به حمل سلاح بدون مجوز است. پلیس اعلام کرد، دو متهم را تقریبا بلافاصله بعد از اتفاق دستگیر کرده است.

یک شاهد عینی گفته است، برلند سلاحی که رایت به دست او داد به کار گرفت. او بدون این که قصد داشته باشد کودک را هدف قرار دهد و احتمالا به قصد کشتن پدر یا شلیک به سمتی بی هدف، اقدام به تیراندازی کرد، اما گلوله به ناحیه سر کودک یک سال و نیمه اصابت کرد.

هر دو متهم به نوعی با پدر این کودک، آنتونی هنیس که ۲۱ سال دارد رابطه دارند اما هنیس هر نوع گفت وگو با رسانه ها را رد کرده و حاضر نیست توضیح دهد، این حادثه به چه دلیل اتفاق افتاده است. از مادر این کودک نیز خبری منتشر نشده است.

دادستان اعلام کرد: پدر کودک سکوت کرده و همکاری نمی کند. پیش از شروع تحقیقات امیدوار بودیم پدر قربانی با ما همکاری کند اما از نظر قانونی نمی توانیم او را مجبور کنیم و او هم گفته صحبتی با ما نخواهد کرد. بازجویی اولیه تمام شده و از آنجا که اتهامی متوجه پدر کودک نیست ما نمی توانیم از او دوباره بازجویی کنیم.

دادستان همچنین گفت، اتفاقی که برای این کودک افتاده تاسف بار است و هیچ کس نمی تواند نسبت به آن بی تفاوت باشد. او که دادستان ویژه قتل است ادامه داد: تاکنون چنین پرونده ای نداشته ام؛ حتی با این که این کودک را نمی شناسم بسیار متاسفم و تنها می توانم با خانواده اش ابراز همدردی کنم.

تحقیقات در مورد انگیزه این درگیری و خصومت احتمالی میان مهاجمان و پدر این کودک همچنان ادامه دارد. در این میان مدافعان حقوق کودک معتقدند، حفاظت کافی از سوی خانواده در مورد این کودک صورت نگرفته و آنها سازمان های خدمات اجتماعی را نیز در این مورد مسئول می دانند.

روی دیوارهای محل زندگی این کودک، عکس های او چسبانده و روی آنها نوشته شده است:دلمان برایت تنگ خواهد شد. دوستان و خویشاوندان خانواده نیز برای کودک قربانی شمع روشن کرده و عروسک و گل در محل یادبودش قرار داده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : جام جم آنلاین
    عکاس :