داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
در سایه عدم نظارت ها؛
گرانی برخی از کالاهای اساسی در شمال سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۴۲۹۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰
به نظر می رسد که عده ای در سایه غفلت مسئولان سواستفاده کرده و اجناس را گران تر از آن چیزی که است به فروش می رسانند.
گرانی برخی از کالاهای اساسی در شمال سیستان و بلوچستان
به گزارش اوشیدا؛ در پی افزایش دست فروشان میوه در شهر زابل و همچنین عدم نظارت مستقیم بر عملکرد این صنف از فروشندگان قیمت میوه تا حد قابل توجهی در شمال سیستان و بلوچستان افزایش یافته است.

این در حالی است که با توجه به قیمت میوه در سایر استان ها به نظر می رسد که عده ای در سایه غفلت مسئولان سواستفاده کرده و اجناس را گران تر از آن چیزی که است به فروش می رسانند.


تاثیر فروشگاه های بزرگ بر کسب و کارهای کوچک

فرهاد میرشکار یکی از کسبه شهرستان زابل در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: علاوه بر گرانی میوه در زابل برخی از فروشگاه های زنجیره ای اجناس را گران تر از قیمتی که بر روی آنها درج شده است به فروش می رسانند.

وی افزود: گرانی محصول آنها در حالی انجام می شود که حتی با منت تخفیف به مردم می فرشند و انجام این عمل قطعا یک فعالیت غیر قانونی در این فروشگاه ها محسوب می شود.

میرشکار گفت: متاسفانه نظارت بر فروش کالاهای اساسی در زابل به شدت کاهش یافته است و از این طریق افرادی قصد خالی کردن جیب مردم را دارند.


ملاک قیمت گذاری کالا باید کشوری باشد


اما حبیب الله راهداری معاون توسعه و برنامه ریزی در این خصوص می گوید: تنظیم بازار به عرضه و تقاضا بستگی دارد و بعضی مواقع عرضه و تقاضا با کمبودهایی مواجه می شود که با رویکردی که در بازار مشاهده می کنیم باید تلاش کنیم تا نظارت از دستمان خارج نشود و کلیه دستگاه ها به دنبال این باشند که دچار کمبود اقلام مورد نیاز مردم نشویم.


وی افزود: بازار نقش مهم و کلیدی در رابطه با تأمین نیاز مردم دارد و در این راه مسئولین مجمع امور صنفی و اداره صنعت و معدن و دستگاه های ذیربط وظیفه سنگینی را بر عهده دارند.

وی تاکید کرد: باید نظارت دقیقی بر بازار صورت گیرد و وظیفه کارگروه، نظارت براقلام مورد نیازی است که ملاک قیمت گذاری آن کشوری و منطقه ای است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark