داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
حقایقی تکان‌دهنده از آزار و اذیت جنسی زنان
کد مطلب: ۶۷۲۷۹
تاریخ انتشار:يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۲
یک نظرسنجی از میان ۳۲۱۳ کارمند تحصیل کرده در آمریکا نتایجی تاسف‌بار و تکان‌دهنده به دنبال داشت.
حقایقی تکان‌دهنده از آزار و اذیت جنسی زنان
از هر سه زن کارمند آمریکایی که در محیط‌های اداری مشغول به کار هستند یک زن آزار جنسی را تجربه کرده‎اند. نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد ۷۲ درصد از زنان آمریکایی در محیط کار مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند.

بنابر گزارش‎ها، از هر ۵ زن کارمندی که در محیط رسانه مشغول به کار بوده است ۲ نفر از سوی همکاران خود مورد اذیت و آزار قرار گرفته بودند.

بیشتر بخوانید:از تجاوز جنسی به کودکان تا کلکسیون فیلم‌های مستهجن/ جزئیاتی تکان‌دهنده از رابط منحرف ترامپ و بن‌سلمان + تصاویر

در سال ۲۰۱۷ پس از آنکه تهیه کننده معروف آمریکایی " هارون واینستین " حداقل ده‎ها زن را موضوع آزار جنسی قرار داده بود، این موضوع به یک مسئله ملی در آمریکا تبدیل شد. انتشار این خبر باعث شد تا جنبش #Me Too به راه بیفتد و شمار بسیاری از زنانی که در محیط‌های مختلف مشغول به کار بودند در مورد این موضوع اظهارنظر کنند.

بیشتر بخوانید:معاون اسبق شرکت مشهور تولید‌کننده فیلم‌‌های پویانمایی به آزار جنسی کودکان متهم شد + جزئیات

به گزارش بیزینس اینسایدر، داده‌های ملی آمریکا نشان می‌دهد سالانه در حدود ۵ میلیون زن در محیط کار خود مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌گیرند، این در حالی است که از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ دولت آمریکا و فدرال تنها ۹۲۰۰ مورد را گزارش کردند. این گزارش در بخش دیگری می‎گوید که بیش از نیمی از شرکت‌های آمریکایی بعد از به راه افتادن جنبش #Me Too سیاست‌های مربوط به آزار و و اذیت جنسی را مورد بررسی مجدد قرار داده‎اند.

منبع:میزان

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark