داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
پسرانی فوق العاده عجیب با توانمندی‌های خارق العاده + تصاویر
کد مطلب: ۶۹۳۱۲
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۱
در این گزارش قصد داریم شما را با نابغه‌های عجیب آشنا کنیم.
پسرانی فوق العاده عجیب با توانمندی‌های خارق العاده + تصاویر

به گزارش اوشیدا ؛ داستان آدم‌های عجیب، نابغه و ابرقهرمان‌ها همیشه داستان‌های خیالی نیستند که در فیلم‌ها و کمیک‌ها روایت می‌شود. بعضی از آن‌ها هم اینک وجود دارند و در بین ما زندگی می‌کنند یا زندگی کرده اند. شاید زمانی این شخصیت‌ها جالب‌تر می‌شوند که این اشخاص خاص و غیرطبیعی کودکان باشند. در این گزارش با چند نفر از آن‌ها آشنا خواهید شد.

۱. کیم اونگ یونگ، کودک نابغه

وقتی تنها سه سال داشت، به چهار زبان مختلف مسلط بود. او در هشت سالگی توانست معادله پیچیده ریاضی را برای میلیون‌ها نفر که تلویزیون تماشا می‌کنند در برنامه زنده حل کند. در نوجوانی و در ۱۵ سالگی دکترای فیزیک خود را دریافت کرد. این کودک اهل کره جنوبی، کیم آونگ یونگ نام دارد که بالاترین ضریب هوشی جهان (٢١٠ آی کیو) را دارد.

پسرانی فوق العاده عجیب با توانمندی‌های خارق العاده + تصاویر

۲. لوکاس مورای، کودک خفاش

شاید بتوان گفت آنچه «لوکاس مورای» از آن برخوردار است، هیچ انسان دیگر روی زمین دارای آن نیست. این نوجوان انگلیسی که اینک هفده سال دارد، نابینا به دنیا آمد، اما خداوند از همان روز‌های نخست زندگی اش به او نیرو‌های خارق العاده‌ای بخشید و زمانی که به پنج سالگی رسید، آموخت که چگونه از گوش هایش برای دیدن و موقعیّت یابی پیرامون خود استفاده کند، او با زبانش به سقف دهانش ضربه‌های کوچک می‌زد تا به پژواک اشیای پیرامونش گوش بسپارد. این روش عجیب که دانشمندان آن را «موقعیّت یابی با پژواک» می‌نامند، یک فن است که حیوانات مختلفی از آن استفاده می‌کنند؛ از جمله دلفینها، مار‌ها و خفاش ها. درباره «لوکاس مورای» او این ترفند را فقط در سه روز آموخت و آن را توسعه داد.

پژواک یابی در جانوران، که با نام‌های زیست سونار و بایوسونار نیز شناخته می‌شود، روشی مبتنی بر به کارگیری سونار توسط جانوران برای اهدافی، چون موقعیت‌یابی، جهت‌یابی، و پیدا کردن طعمه است. جانورانی که پژواک‌یابی می‌کنند صدایی را به محیط دور خود گسیل می‌کنند و با گوش سپردن و تجزیه و تحلیل پژواک آن، موقعیت اشیا در محیط اطراف را متوجه می‌شوند.

پسرانی فوق العاده عجیب با توانمندی‌های خارق العاده + تصاویر

۳. آداس، کودکی که یخ نمی‌زد

در آخرین روز‌های سال ۲۰۱۴، یک کودک لهستانی به نام آداس پس از زنده ماندن در شب یخبندان بیرون از خانه، همه پزشکان و دانشمندان را حیرت زده کرد، او دمای بدنش به ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش یافته بود، نقطه انجماد که می‌تواند منجر به مرگ اجتناب ناپذیر شود. هرچند او چند روز در حالت اغما بود، اما بالأخره از اغما بیرون آمد و از آن زمان تاکنون کارشناسان تحقیقات زیادی را در مورد ماهیت بدن وی آغاز کرده اند.

پسرانی فوق العاده عجیب با توانمندی‌های خارق العاده + تصاویر

۴. تارزان واقعی و یا کودک گرگی

شاید فکر کنیم که داستان‌های «تارزان» و «موگلی» که حیوانات و گرگ‌ها آن‌ها را در جنگل بزرگ کردند، خیالی اند، اما این داستان‌ها از زندگی آدم‌های واقعی اقتباس شده اند. شاید یکی از معروف‌ترین آنها، پسری هندی باشد که در سال ۱۹۷۶ میلادی در یکی از جنگل‌های هند پیدا شد و یک گروه از گرگ‌ها او را نگهداری کرده و پرورش داده بودند، پسر هندی تمام صفت و وحشیگری گرگ‌ها و حتی زوزه کشیدن آن‌ها را نیز گرفته بود. پس از پیدا کردن او، پسرک گرگی، زیر نظر و نگهداری «مادر ترزا»‌ی معروف به مدت ده سال قرار گرفت و زندگی انسان‌ها را آموخت و با وجود این نمی‌توانست حرف بزند و هر شب زوزه می‌کشید.

پسرانی فوق العاده عجیب با توانمندی‌های خارق العاده + تصاویر

۵. اوریلیان هایمن، حافظه‌ای که پاک نمی‌شود

هیچ کسی نمی‌داند مورد اوریلیان هایمن، یک نعمت است یا عذاب. این جوان در حال حاضر نزدیک ۲۹ سال دارد. از دوران اولیه نوجوانی اش به فردی تبدیل شد که نمی‌تواند هر آنچه از ده سالگی به بعد بر او گذشته را به هیچ وجه فراموش کند، او همه جزئیات کوچک را به یاد دارد، مثلاً او ترانه‌ای را که رادیو پنج سال پیش پخش کرده را به یاد می‌آورد و یا اینکه در روز شانزدهم از پانزده سالگی اش چه غذایی خورده است و از او فیلم مستندی به نام «پسری که نمی‌تواند فراموش کند!» ساخته شده است.

پسرانی فوق العاده عجیب با توانمندی‌های خارق العاده + تصاویر

۶. جاکوب بارنیت که هوش او بیشتر از انیشتین بود

در دوسالگی، پزشکان به والدین کودک آمریکایی، «جاکوب بارنیت» گفتند که او نمی‌تواند هیچ یک از امور روزانه و عادی زندگی اش را انجام دهد، زیرا مبتلا به اوتیسم است و به تنهایی نمی‌تواند بند کفشش را ببندد و یا غذا بخورد. «جاکوب» وقتی ۱۳ ساله شد به یک فیزیکدان معروف تبدیل شد، و میزان هوش او ۱۷۰ برآورد شد، یعنی ۳۰ درجه بیشتر از دانشمند نابغه آلبرت انیشتین. این کودک نابغه مبتلا به اوتیسم همه مراحل تحصیل را در یک سال به پایان رساند و در ده سالگی وارد دانشگاه شد و فیزیک خواند.

پسرانی فوق العاده عجیب با توانمندی‌های خارق العاده + تصاویر

منبع: تابناک

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark