داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیر آموزش و پرورش زابل بیان کرد:
توجه به شادابی و نشاط دانش آموز شعار امسال ما برای یادگیری مطلوب
کد مطلب: ۷۴۵۵۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸
حسینعلی دهباشی گفت: برای یادگیری مطلوب دانش آموزان باید از لحاظ روحی و روانی این آمادگی را در آنها ایجاد کنیم و شرایط کلاس و مدرسه بانشاط را برای دانش آموز فراهم کنیم.
توجه به شادابی و نشاط دانش آموز شعار امسال ما برای یادگیری مطلوب
به گزارش اوشیدا، حسینعلی دهباشی معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان زابل با تبریک آغار سال تحصیلی ۱۴۰۱ در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد:آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه اجتماعی است که با بستر متناسب با حامعه هدفی که دانش آموزان باشند سرو کار دارد، و برای هر پدر و مادری چند وظیفه تعریف شده است،نام نیک، رزق حلال، شرایط تحصیل برای فرزندش فراهم کند.

وی افزود: آموزش و پرورش در حوزه سیستان شهرستان زابل به عنوان معاونت اداره کل استان و مدیریت آموزش و پرورش با همراهی پنج شهرستان دیگر سیستان هماهنگ به دانش آموزان خدمات آموزشی ارائه میدهد.

وی ادامه داد: جمعیتی بالغ بر ۳۹ هزار دانش آموز که در مقطع ابتدایی ۱۹۴۵۳ و ورودی امسال پایه اول ۳۳۳۰ دانش آموز، در مقطع متوسطه اول ۸۹۷۸ و در مقطع متوسطه دوم ۵۷۱۴ در شاخه نظری، ۹۶۱ در رشته های فنی حرفه ای و ۷۲۲ در شاخه کار و دانش که تعداد ۲۳۰۰ معلم کار خدمات آموزشی را انجام می دهند.

دهباشی تصریح کرد: در ساختار آموزش و پرورش دو اصل مهمتر است و بقیه موارد زیر مجموعه آنهاست، معلم و مدرسه که هر اتفاقی بیفتد در این دو مجموعه باید انجام شود، چرا که مدرسه مکانی است که دانش آموزباید احساس امنیت و تعلق خاطر کند و تمام اجزاء و ارکان مدرسه حس خوب و مکانی برای زندگی دانش آموز باشد.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان زابل خاطرنشان کرد: دغدغه های معمان باید به حداقل برسد و تکریم شود چرا معلم یک مربی حرفه ای است که قبل از گفتارش با رفتارش درس می دهد و در طرح رتبه بندی معلمان برای معلمان عدد و رقم ملاک نیست بلکه اولویت این است که جامعه جایگاه معلم را بداند چرا که معلمان سرمایه های انسانی آموزش و پرورش هستند و هر سازمانی بخواهد موفق شود، سرمایه گذاری بر نیروی انسانی عامل بوده است.

حسینعلی دهباشی افزود: دانش آموز کنشگر است و باید تعلیم ببیند و اگر نپذیرفت باید شیوه تعلیم را تغییر دهیم و قبل از اینکه مطلب را به دانش آموز بیاموزیم باید از لحاظ روحی و روانی آمادگی لازم را داشته باشد و نقش مشاور و توسعه خدمات مشاوره ای از مهمترین برنامه هایی است که برای نشاط مطلوب دانش آموز و کلاس درس انجام می دهیم و فضای مدارس را به سمت نشاط مطلوب از لحاظ فضای سبز مدرسه، زمین ورزش، مراسم آغازین خواهیم بود چرا که شعار امسال ما مدرسه بانشاط است.

وی ادامه داد: در حوزه هنرستان ما توازن رشته ای از نظری به مهارتی را داریم و تجهیزات ما در این موارد تکمیل شده است و در همین زمینه با رایزنی که با مدیرکل آموزش و پرورش صورت گرفت تجهیز کارگاهی در حوزه آموزش گازکشی با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال با همکاری فنی و حرفه ای در زمینه دانش و مهارت مهیاست تا با توجه به نیاز منطقه در آستانه گاز کشی نیروی ماهر تربیت کنیم.

وی با توجه به نیاز دانش آموز به داشتن سواد رسانه ای بیان کرد:از دغدغه های مهم و اصلی آموزش و پرورش شهرستان زابل،
آموزش سواد رسانه در بستر مدارس برای دانش آموزان است چرا که ارتقای سواد رسانه‌ای از مهمترین نیاز‌های امروز عموم جامعه از
جمله دانش‌آموزان است که می‌تواند در قالب دروس مدارس به نوجوان آموزش داده شود.

دهباشی افزود: با توجه به قدمت سیستان و ولایتمداری مردم منطقه به اهل بیت(ع) در راستای تعظیم شعائر مذهبی طرح هیئت
های مذهبی با رویکرد دانش آموز محور در طول سال از برنامه های دیگر این آموزش و پرورش است.

وی اظهار داشت:برای کلیه دانش آموزان حوزه شهرستان زابل همه شرایط تحصیل از جمله نیروی انسانی و فضای مطلوب آموزشی فراهم شده و مشکلی از این بابت نداریم.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس بعد دوسال کرونا و متفاوت بودن آموزش با شرایط پس از کرونا گفت: سفرهای تابستانی شور و طراوتی و روح تازه ای بعد دوسال به مردم داد، بازگشایی مدارس بهار تعلیم و تربیت است و با شور و شعف رو به بازگشایی مدارس برویم چون اولویت اصلی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۱ حضوری شدن مدارس است و هیچ روز تعطیلی در منطقه نخواهیم داشت و اگر به هر دلیلی شرایط حضوری مهیا نبود به صورت مجازی ادامه خواهیم داد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark