داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مدرس حوزه علمیه اهل سنت سیستان و بلوچستان؛
محرم ماه ایستادگی در برابر ظلم است/بسیج بهترین یاور مردم محروم سیستان و بلوچستان/ملت شاکر نعمات انقلاب هستند
کد مطلب: ۶۴۴۷۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸
مدرس حوزه علمیه اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: سپاه یاور محرومان و دوست همیشگی ملت ایران است و از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با صبر و ایثار به دنبال محرومیت زدایی در مناطق مختلف کشور بوده است.
محرم ماه ایستادگی در برابر ظلم است/بسیج بهترین یاور مردم محروم سیستان و بلوچستان/ملت شاکر نعمات انقلاب هستند
مولوی عنایت الله رسولی زاده در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت سید الشهدا و یاران پاک ایشان، اظهار داشت: امام حسین(ع) برای احیای مجدد اسلام و تقویت دین خدا قیام کردند و در مقابل منافقین آن زمان که اسلام را بازیچه قرار داده بودند ایستادند.

وی افزود: شهادت امام حسین(ع) برای اهل سنت نیز جان گداز بوده و ما اهل سنت این غم بزرگ را همیشه در دل خود داشته و به نوبه خود در مراسمات عزاداری محرم شرکت می کنیم و به کسانی که بخواهند این نهضت عظما را از قلب مسلمین جهان محو کنند، مقابله خواهیم کرد.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت با اشاره به اینکه ما نیز در ماه محرم عزادار هستند، بیان کرد: درست است که اهل سنت عزاداری را به صورت ظاهری اجرا نکرده و هیئت عزاداری نداریم اما این غم بزرگ را همیشه در دل داشته و با اعمالمان خود را در این غم بزرگ شریک می‌کنند و تلاش میکنیم در رفتار و کردار همچون سید الشهدا باشیم

محرم ماه ایستادگی در برابر ظلم است
وی ادامه داد: اهل سنت محب اهل بیت(ع) بوده و یکی از نشانه های محبت اهل سنت به اهل بیت (ع) این حقیقت می باشد که در خطبه های نماز جمعه واجب است تا نام امام حسین(ع) و امام حسن(ع) و سرور زنان دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) را به نیکی ببرند و بر آنان سلام و درود بفرستند.

رسولی زاده با بیان این مطلب که غم شهادت سیدالشهدا(ع) دردناک است، خاطرنشان کرد: همواره بهترین مخلوقات خداوند به دست پست ترین های آنها به شهادت رسیده اند به گونه ای که با شهادت امام حسین(ع) در صحرای کربلا چنان ظلمی در آنجا رقم خورد که تا به آن روز و پس از آن روز نیز تاریخ اسلام چنین ظلمی را به خود ندیده است و این خود بهترین دلیل برای کفر و دنیا پرستی یزید و یزیدیان زمانه است.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم ولایت مداری و فرمانبرداری ملت از رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: بی شک جمهوری اسلامی ایران نمونه ای کامل از دولت دینی و اسلامی است که امام حسین(ع) برای برپایی آن قیام کرده و به شهادت رسیدند پس بر همگان واجب است تا با بصیرت و ولایت مداری خود در مقابل یزیدیان زمان که آل سعود، داعش و دولت های غربی هستند ایستادگی کرده و فریب وعده های پوچ و توخالی آنان را نخورند.

بسیج بهترین یاور مردم محروم سیستان و بلوچستان
وی در ادامه با تقدیر از سپاه و بسیج برای برگزاری رزمایش خدمت در نقاط مختلف کشور، گفت: سپاه یاور محرومان و دوست همیشگی ملت ایران است و از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با صبر و ایثار به دنبال محرومیت زدایی در مناطق مختلف کشور بوده است.
این عالم اهل سنت اذعان داشت: روحیه بسیج و بسیجی ضامن حل مشکلات کشور است و اگر مسئولین نیز چنین روحیه ای میداشتند دیگر شاهد چنین مشکلاتی در کشور نبودیم.

وی با تقدیر از اقدامات خوب سپاه در سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: به راستی که اگر سپاه نبود سیستان و بلوچستان نه امنیت داشت و نه آرامش اقتصادی، این نیروی مردمی با حس مردم دوستی خود همواره در این استان محروم پروژه های بزرگی را به سرانجام رسانده که هر کدام موجب تغییر و تحولی عظیم در منطقه شده است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :