داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
چگونه بدون استفاده از اتو چروک لباس ها را از بین ببریم؟
کد مطلب: ۶۶۰۵۴
تاریخ انتشار:شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۱
در این مطلب چند روش ساده و مؤثر برای از بین بردن چروک لباس‌ها بدون استفاده از اتو ارائه شده است.
چگونه بدون استفاده از اتو چروک لباس ها را از بین ببریم؟
برای همه شما حتی یک بار این شرایط پیش آمده که لباستان نیاز به اتو دارد، ولی اتو در دسترس نیست. معمولا چنین شرایطی در مسافرت پیش می‌آید. برای حل این مشکل در ادامه چند روش پیشنهاد کرده‌ایم که بسیار کارآمد و مؤثر هستند.

چگونه بدون استفاده از اتو چروک لباس ها را از بین ببریم؟

از بین بردن چروک لباس با اتوی مو

بعضی قسمت‌های لباس مثل یقه و پیلی را به سختی می‌توان با اتو صاف کرد. برای این قسمت‌ها بهتر است از اتوی مو استفاده کنید. اتو را روی حرارت متوسط نگه دارید و چند ثانیه روی لباس قرار دهید. باید مطمئن شوید که اتو کاملا تمیز است و مو یا محصولات آرایشی چسبناک به آن نچسبیده باشد. ممکن است به لباس آسیب بزند. برای پارچه‌های ظریف از اتوی مو استفاده نکنید.

از بین بردن چروک لباس با بخار کتری

اگر اتوی بخار ندارید می‌توانید کتری را جایگزینش کنید. کتری را روی اجاق گرم کنید. وقتی آب داخل کتری شروع به جوشیدن کرد لباس چروکیده را بردارید و به سمت لوله کتری که بخار از آن بیرون می‌زند به فاصله ۲۰ سانتیمتری قرار دهید.

از بین بردن چروک لباس با سشوار

از سشوار هم می‌توان به عنوان اتوی بخار برای لباس‌ها استفاده کرد. سشوار را در آخرین درجه حرارت قرار داده و روی قسمت‌های چروکیده لباس بگیرید.

از بین بردن چروک لباس با بخار حمام

آب داغ را باز کنید و لباس را در نزدیک‌ترین فاصله دوش حمام قرار دهید. مطمئن شوید که قطره‌های آب دوش روی لباس نمی‌ریزد. سپس تمام در‌ها و پنجره‌ها را ببندید و چند دقیقه منتظر بمانید. می‌توانید در این فاصله دوش هم بگیرید. وقتی دوش گرفتید لباس‌ها هم صاف شده اند.

از بین بردن چروک لباس با حوله نمدار

لباس را روی یک سطح صاف مثل میز اتو قرار دهید. حوله را روی چروک‌ها قرار داده و فشار دهید. سپس بگذارید لباس‌ها کاملا خشک شوند.

از بین بردن چروک لباس با ماشین لباسشویی

حالت خشک کن ماشین لباسشویی می‌تواند لباس‌های نخی و کتان را صاف کند. ۱۵ دقیقه زمان برای این کار کافی است. اگر چروک‌ها زیاد هستند یک عدد لباس نمدار مثل جوراب یا تی شرت بچه گانه بین آن‌ها قرار دهید.

از بین بردن چروک لباس با زیر قابلمه

در داخل قابلمه کمی آب بجوشانید و بعد آن را خالی کنید. اکنون ته قابلمه به اندازه کافی برای اتو کردن لباس‌ها داغ هست. لباس‌ها را روی یک سطح صاف قرار دهید و قابلمه را مثل اتو روی لباس‌ها بکشید. شاید این روش از دید شما کمی خنده دار باشد، اما واقعا موثر است.

از بین بردن چروک لباس با قطعات یخ

ماشین لباسشویی را در حالت خشک کن قرار دهید. لباس‌ها را داخل ماشین بریزید و ۲ الی ۳ قطعه یخ به آن اضافه کنید و لباسشویی را روشن کنید. بعد از ۱۰ دقیقه لباس‌های صاف و بدون چروک را از ماشین لباسشویی در بیاورید. یخ‌ها هنگام آب شدن بخار می‌کنند و بخارشان چروک‌ها را از بین می‌برد.

منبع: بدونیم

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark