داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه نیمروز:
هیچکس حق هجمه وارد کردن به شورای نگهبان را ندارد/فرد دلسوز و کارآمد را انتخاب کنیم
کد مطلب: ۷۳۷۳۲
تاریخ انتشار:جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۹
نماز جمعه شهرستان نیمروز به امامت حجت الاسلام مجتبی اشرافیان در مصلی این شهرستان برگزار شد.
هیچکس حق هجمه وارد کردن به شورای نگهبان را ندارد/فرد دلسوز و کارآمد را انتخاب کنیم
به گزارش اوشیدا؛ حجت الاسلام مجتبی اشرافیان امام جمعه شهرستان نیمروز در خطبه های نماز جمعه با اشاره به بزرگترین رویداد سیاسی کشور در حدود سه هفته دیگر گفت: انتخابات اعمال حاکمیت مردم برمردم و احترام به رای و نظر مردم است.

وی افزود: انتخابات بزرگترین رفراندوم و قدرت نمایی برای هر کشوری است و موجب امنیت ملی اقتدار جهانی و فرصت ادای دین مردم به انقلاب و خون شهداست لذا حضور و مشارکت گسترده مردم در ۲۸ خرداد پای صندوق های رای مشت محکمی بر یاوه گویی های مداخله جویانه دشمنان قسم خورده ملت ماست.
وی بیان کرد: سنت و تزهمیشگی دشمن در طول این ۴۲ سال بر همین منوال بوده است که قبل از انتخابات به عناوین مختلف مردم را دلسرد و ناامید کنند و بگویند در انتخابات شرکت نکنید و بعد از انتخابات هم می گویند انتخابات مهندسی شده بود رئیس جمهور اختیاری ندارد در حالیکه عالی ترین مقام اجرایی کشور پس از رهبری رئیس جمهور است و ریاست ۲۷ شورا به صورت مستقیم و ۱۳ شورا به صورت غیر مستقیم توسط رئیس جمهور اداره می شود.

وی ادامه داد: سه شورا به ریاست رئیس‌جمهور از مصوبات آن در حکم مجلس قانونگذار است نیاز به تصویب مجلس ندارد مثل شورای عالی امنیت ملی شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی اقتصاد باید بدانیم این قدرت و مسئولیت خطیر کشور را به چه کسی می سپاریم ما در انتخابات شرکت کنیم یا نکنیم این کشور رئیس جمهور می خواهد اما اگر ما نتوانیم فرد دلسوز و کارآمد و انقلابی را انتخاب کنیم ممکن است دیگران برای ما انتخاب کنند که وفادار به ملت ما نیستند .

حجت الاسلام اشرافیان بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند انتخابات در یک روز انجام می گیرد اما اثر آن در چند سال در جامعه و زندگی مردم باقی می ماند.

وی گفت: انتظار ما و سنجش و ارزیابی ما از شورای نگهبان نباید بر اساس چیزی غیر از قانون باشد چراکه در ارزیابی شورای نگهبان ملاک، قانون است و لاغیر و افراد با معیارهای قانون تطبیق داده می شود فارغ از اینکه چه اسم و رسمی داشته باشند منسوب به چه حزب وجریان سیاسی و قومی باشد یا نه لذا توقع مصلحت سنجی شورای نگهبان باعث خارج شدن جایگاه شورای نگهبان از کارکرد و جایگاه ارزشمند و بی بدیل خود است مواردی مثل کردن تنور انتخابات و راضی کردن احزاب مختلف سیاسی جزو وظایف شورای نگهبان نیست لذا شورای نگهبان مثل همیشه و بهتر از همیشه به وظیفه قانونی خود عمل کرده و بدنه مردم از این قاطعیت و درایت شورای نگهبان نسبت به سخت گیری در تایید صلاحیت افراد و توانمند کارآمد و ساله نسبت به ریاست جمهوری سپاسگزار و قدردان و خرسند هستند.

امام جمعه نیمروز بیان کرد: امروز مسئله اصلی مردم بیکاری و معیشت و مافیای واردات است و مردم به دنبال یک فرد قوی و مدیر و کارآمد با روحیه جهادی و به دور از تشریفات سیاسی و اداری هستند که باکاروتلاش وتعامل مشکلات اقتصادی مردم را حل کند هر روز به جای اینکه آمار مددجویان کمیته امداد افزوده شود آمار اشتغال و فعال سازی واحدهای تولیدی افزوده شود.

وی گفت: وضعیت اقتصاد و مسکن و معیشت زندگی مردم را فلج کرده برای مردم مچ اندازی های سیاسی احزاب اهمیتی نداره و لذا هیچ کس حق تعرض وهجمه به نهاد قانونی شورای نگهبان را ندارد چراکه تعرض به جایگاه شورای نگهبان تعرض به قانون و حاکمیت است و به تعبیر بنیانگذار فقید انقلاب تحریک مردم بر علیه شورای نگهبان مصداق افساد فی الارض است.

امام جمعه شهرستان نیمروز اظهار کرد: کسانی که مردم را از رفتن پای صندوق رای منع می کنند قطعاً دلسوز مردم نیستند اینها کسانی هستند که بیشتر به فکر منافع شخصی و حزبی و قومی خودشان هستند وبایدمردم باطن آنها رابشناسند.

حجت الاسلام اشرافیان گفت:کسی که دلسوز مردم باشد به دنبال امنیت و اقتدار کشورش است واین اقتدار و امنیت با حضور حداکثری مردم در انتخابات اتفاق افتاد افتاد.

وی بیان کرد: کسانی که مدام نق می زنند و شعار نه به انتخابات سر می‌دهند نمی دانند چه خیانت وجفایی مرتکب می‌شوند و عملاً در صف دشمن قرار گرفته و در پازل دشمن بازی می کند انشالله این انتخابات هم به صحت و سلامت برگزار خواهد شد و روسیاهی برای کسانی خواهد ماند که چشم دیدن امنیت و اقتدار و عزت ملت ایران را ندارند کلام و مواضع دشمن را تکرار می‌کند.
امام جمعه نیمروز تصریح کرد: جای دارد از عموم بزرگان و علمای آگاه اهل سنت که با بصیرت و درایت مواضع انقلابی خود را اعلام کردند و صفوف خود را از تفرقه افکنان جدا کار کردند وبرای حضورومشارکت گسترده درانتخابات تشکر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که به شورای نگهبان خرده می گیرند که سختتگیری در لیست نامزدهای نهایی ریاست جمهوری باعث کاهش مشارکت خواهد شد عرض می‌کنیم اولا کاهش مشارکت ارتباطی با عمل دقیق به فیلترهای قانون ندارد اگر هم مردم گلایه داشته باشند از گرانی هاست از صف‌های طولانی مرغ روغن است از فساد و رانت و تورم وحشتناک وفاصله طبقاتی است از وعده‌های بر زمین مانده و تحقیر مردم و پاسپورت ایرانی است.

امام جمعه نیمروز تصریح کرد: تجربه نشان داده که مردم همیشه جلوترازهمه مسئولین بودند وخودراصاخب انقلاب میدانند و همیشه باحضور آگاهانه خود تمام معادلات دشمنان را برهم زدند بنابراین در این شرایط حساس که دشمن تصور می‌کند ایران اسلامی به عنوان ام‌القری جهان اسلام و محور مقاومت بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی شایدضعیف شده باشد و از طرفی تمام رسانه‌های بیگانه هم صدای با هم وباهمراهی عده ای جاه طلب درداخل کشور که منافعشان به خطر افتاده،سعی میکنندمشروعیت انتخابات و مشروعیت نظام را زیر سوال ببرند بنابراین شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح یک واجبه دینی و عقلی است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark