داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
شایعه اتمام کار تنها بیمارستان شهرستان مرزی قوت گرفت؛
بررسی تبعات تعطیلی بیمارستان شهرستان هیرمند
کد مطلب: ۶۸۶۱۱
تاریخ انتشار:شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
به گفته برخی از کارکنان بیمارستان شهدای شهرستان هیرمند، پس از انتقال تجهیزات بیمارستان قرار است کارکنان آن نیز انتقال یابند.
بررسی تبعات تعطیلی بیمارستان شهرستان هیرمند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با توجه به برخی از گفته های کارمندان بیمارستان شهدای شهرستان هیرمند این بیمارستان در آستانه تعطیلی دائم قرار دارد مطلبی که هر باز از سوی مسئولین بیمارستان تکذیب می شود.
یکی از کارکنان این بیمارستان که نخواست نامش فاش شود گفته است که بیمارستان شهدای شهرستان هیرمند به دلیل مراجعه پایین بیماران نسبت به سایر بیمارستان های منطقه سیستان در آستانه تعطیلی قرار دارد.
این درحالی است که شهروندان هیرمندی عمده خانوارهایی هستند که با توجه به واریزی های یارانه زندگی می چرخانند و از معدود افرادی هستند که پس از خشکسالی در سیستان مانده اند.
فقر مالی شهروندان هیرمندی یکی از دلایل ماندگاری بیمارستان در این شهرستان است چرا که در غیر این صورت باید مسافت ۳۵ کیلومتری هیرمند تا زابل را طی کنند و علاوه بر آن کرایه تاکسی بیرون شهری بیمارستان امام علی (ع) زابل را پرداخت کنند.
به گونه ای می توان برآورد کرد که مبلغ ۵۰ هزار تومان تنها کرایه تاکسی مسیر هیرمند تا بیمارستان زابل خواهد بود یعنی پنج هزار تومان بیشتر از یارانه نقدی باید پول تاکسی بدهند.
این درحالی است که هزینه های دارو ، و درمان نیز در مبلغ یاد شده برآورد نشده است.
مولوی یارمحمد براهویی امام جمعه اهل سنت شهرستان هیرمتد با انتقاد از تعطیلی بیمارستان شهدای شهرستان هیرمند گفته است که وجود این بیمارستان از نان شب واجب تر است.
وی افزود: وجود و فعالیت بیمارستان شهدای هیرمند در همه بخش ها نیاز مبرم مردم این شهرستان است ، در گذشته بخاطر نبود بیمارستان تعداد زیادی از مردم این شهرستان به خاطر تصادفات . فشار خون و دیر رسیدن به بیمارستان زابل جانشان را از دست داده اند و خانواده های زیادی داغ دار شده اند.
مولوی یار محمد گفت: از معتمدین . بزرگان و مسئولان شهرستان درخواست دارم تا مشکلات بیمارستان را پیگیری نمایند و هرچه سریعتر پرسنل و تجهیزات این بیمارستان را دوباره بازگردانند و اجازه ندهند عده ای افراد تنگ نظر اقدام به بسته شدن این بیمارستان کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark