داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه هامون:
استاندار سیستان وبلوچستان مشکلات پیرامون مرز را بررسی کند
کد مطلب: ۷۴۱۹۱
تاریخ انتشار:جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۴
نماز جمعه هامون به امامت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه در مصلی این شهرستان برگزار شد.
استاندار سیستان وبلوچستان مشکلات پیرامون مرز را بررسی کند
به گزارش اوشیدا؛ حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هامون در خطبه های نماز جمعه ضمن محکوم کردن جنایات تروریستی در مسجد افغانستان گفت: پشت پرده این نا امنی ها و جنایت های پی در پی آمریکا و جیره خواران آنها که همان داعشی ها هستند است.

وی افزود: درد آنجا است که این جنایت ها به اسم دین و مسلمانان تمام می شود، طالبان باید امنیت مردم افغانستان را تامین کنند ما انتظار داریم که سیاست جدید افغانستان امنیت را در الویت قرار دهد.

امام جمعه هامون گفت: دشمنان امروز با تخلفات انتخاباتی سعی دارند تا کشور عراق امن را نا امن کنند و گروه های خفته داعش را دوباره بال و پر بدهند.

حجت الاسلام والمسلمین گزمه خاطرنشان کرد: گروه های تروریستی هنوز در کشورهای منطقه حضور دارند، آمریکا این گروه ها را نگه داشته است تا در روز مبادا از آنها استفاده کند و به مسئولان فشار بیاورد.

خطیب جمعه هامون ادامه داد: دولت سیزدهم با تدبیر مناسب از عجله در بحث مذاکره در برجام پرهیز کرده است چرا که ابتدا کشورهای اروپایی باید تضمین بدهند تا تحریم ها رفع شود .

وی افزود: اقتصاد ما از غرب باید به شرق برود و این مهم اتفاق هم افتاده است لذا عجله ای در برجام نداریم و امیدواریم نتیجه مطلوب برای مردم از این مذاکرات فراهم شود.

امام جمعه هامون تصریح کرد: نیروی انتظامی شب و روز در مرزها و شهرها برای امنیت ما زحمت می کشند و اگر کوتاهی هم صورت می گیرد نباید گردن همه آنها بیاندازیم بیش از ۱۳ هزار شهید انتظامی برای امنیت مرزها و مردم داده ایم لذا ملت قدردان زحمات این قشر هستند.

وی خاطرنشان کرد: درخواست ما از استاندار این است که بازگشایی مرز فقط بر روی کاغذ نباشد، امروز انتظار داریم که سفره مردم از مرز رنگین شود هنوز اتفاقی نیفتاده است استاندار بررسی کند تا مشکل و گره کار کجاست چرا که ما در دولت انقلابی قرار داریم و باید کارها سریع و جهادی حل شود.

وی بیان کرد: دستور ورود آذوقه دام از افغانستان صادر شده اما ساز و کار طوری چیده شده است که دامدار نمی تواند از این مزیت استفاده کند اگر تاجر و گروه خاصی آذوقه دام را وارد کنند که قیمت دوباره همان می شود که بوده، جهاد کشاورزی با شناسایی دامداران منطقه مجوز بدهد تا علوفه را مستقیم خود آنها وارد کنند.

وی گفت: اگر در قید و بند مسائل قانونی بخواهند علوفه دام وارد کنند که هیچ سودی برای دامداران نخواهد داشت .

حجت الاسلام والمسلمین گزمه در پایان گفت: بسیاری از مسئولان احساس بلاتکلیفی می کنند لذا می طلبد تا زودتر دولت کادر خود را تکمیل کند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark