داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
توفان راه تنفس مردم شمال سیستان و بلوچستان را بست
کد مطلب: ۷۴۱۱۹
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶
این روزها به واسطه وزش شدید توفان در منطقه سیستان مشکلات بسیاری برای خانواده های سیستانی از جمله ابتلا به بیماری های تنفسی و بیماری های چشمی بوجود آمده است.
توفان راه تنفس مردم شمال سیستان و بلوچستان را بست
به گزارش اوشیدا؛ این روزها به واسطه وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان بسیاری از خانواده های سیستانی مجبورند در قرنطینه های اجباری به سر ببرند.

این در حالی است که بادهای ۱۲۰ روزه از روی بستر خشک تالاب هامون حرکت می کنند و به واسطه خشک بودن این تالاب شن و ماسه درون آن را به سمت منازل مسکونی به حرکت در می آورد.

معمولا توفان های منطقه سیستان درگذشته به دلیل پرآبی تالاب هامون در تابستان باعث خنک تر شدن هوا می شد اما پس از خشکسالی باعث مهاجرت بسیاری از خانواده های هامون نشین شد.

این روزها نیز به واسطه وزش شدید توفان در منطقه سیستان مشکلات بسیاری برای خانواده های سیستانی از جمله ابتلا به بیماری های تنفسی و بیماری های چشمی بوجود آمده است.
توفان راه تنفس مردم شمال سیستان و بلوچستان را بست


علیرضا بارک زائی یکی از شهروندان شمال استان در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: با وجود توفان ها نمی توانیم از کولرهای آبی خود استفاده کنیم.

وی افزود: آب موجود بر روی کولر باعث می شود که ریزگردها و ماسه های بادی ناشی از توفان به گل تبدیل شود و کولرهای آبی را به طور کامل با مشکل مواجه کند.

وی گفت: راه های بسیاری زیادی برای مهار این خاک های ناشی از توفان است اما مسئولان هیچ گاه آن را برای مردم انجام نمی دهند.

بارک زائی تصریح کرد: یکی از مهمترین راه ها برای این کار ایجاد چاه های آب و کاشت درختان در مسیر توفان است که اگر دولت تسهیلات در اختیار مردم قرار دهند خودشان این امر را به انجام خواهند رساند.

این شهروند سیستانی ادامه داد: بارها این مشکلات را به فرمانداری عنوان کرده ایم اما هر بار از زیر بار این مسئولت شانه خالی کرده اند.
توفان تا ۵ روز آینده مهمان شمال استان

علی ملاشاهی رئیس گروه پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز در همین خصوص گفت: تا پنج روز آینده توفان در منطقه سیستان تداوم خواهد داشت.

وی افزود: این توفان ها در اوایل صبح با شدت بیشتری خواهند وزید و در بعد از ظهر ها از شدت آن کاسته خواهد شد.

ملاشاهی تصریح کرد: این توفان ها در پنج روز با گاهی گردو خاک همراه خواهد بود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark