داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مسموم کردن غذای همکاران برای مشاهده واکنش بدن آن‌ها
کد مطلب: ۶۵۲۵۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۲
مرد ۵۷ ساله در شمال غرب آلمان به اتهام مسموم کردن غذای همکارانش روانه دادگاه شده است.
مسموم کردن غذای همکاران برای مشاهده واکنش بدن آن‌ها
یک مرد ۵۷ ساله در منطقه بیله‌فلد در شمال غرب آلمان به اتهام مسموم کردن غذای همکارانش روانه دادگاه شده است.

بنابر اظهارات مقامات قضایی، این فرد که در یک کارگاه ساخت قطعات و ماشین‌آلات فلزی کار می‌کرده متهم است در طول سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ در شهر محل کار خود «اشلوس هولته - اشتوکنبروک» اقدام به آلوده کردن عمدی غذای همکاران خود با فلزات سنگین می‌کرده است.

به‌گفته مقامات، فرد متهم به دفعات ظرف‌های غذا را از کوله‌پشتی و کیف‌های همکاران خود برمی‌داشته است و پس از ریختن پودر حاوی جیوه و استات سرب در درون ساندویچ‌ها دوباره ظروف را به محل اصلی خود بازمی‌گردانده است.

مطابق اظهارات دادستان، متهم می‌خواسته «واکنش بدن انسان‌ها به مسموم شدن» را ببیند.

این ماجرا پس از آن فاش شد که یک کارگر کارخانه در ساندویچ خود پودر سفیدی یافت. وی بعد از آن که در روز دوم مشابه همین امر را مشاهده کرد، مسأله را با مدیریت شرکت در میان گذاشت و فرد متهم توسط دوربین‌های کارگذاشته شده شناسایی شد.

پلیس در خانه متهم یک آزمایشگاه کوچک سیار یافته که ظاهراً در آن اقدام به تولید و ترکیب پودر‌های جیوه، کادیوم و سرب می‌کرده است.

دادگاه در کیفرخواست برای او اتهام‌های «شروع به قتل» و «قصد آسیب‌رسانی جدی و شدید فیزیکی» را قید کرده است. با این حال دادگاه جاری تنها سه مورد قربانی را شامل می‌شود که یکی از آن‌ها به‌دلیل آسیب مغزی در کماست و دو نفر دیگر دچار نقص کلیه شده‌اند.

منبع: روزنامه ایران

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark