داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مشکلات گازی در پهناورترین استان کشور؛
صف های خرید کپسول گاز در سیستان هر روز بیشتر می شود
کد مطلب: ۷۱۵۵۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۵
گاز مایع در سیستان و بلوچستان هنوز به صورت کپسول توزیع می شود که این امر باعث شده است تا در زمستان با کمبود گاز مواجه شوند.
صف های خرید کپسول گاز در سیستان هر روز بیشتر می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ کمبود گاز مایع در فصل زمستان و پاییز یکی از مشکلات بزرگ در سیستان و بلوچستان است که باعث تشکیل صف های طولانی و تجمع مردم می شود.

گاز مایع در این استان هنوز به صورت کپسول توزیع می شود و به تازگی با اجرای طرحی جدید که مانع از فروش گاز به صورت قاچاق خواهد شد بین مردم توزیع می شود.

با اجرای این طرح که به وسیله کارت های نفتی مردم انجام می گیرد هر خانواده قرار است در ماه چهار کپسول دریافت کند که معمولا برای پخت و پز و حمام مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از شهروندان نیمروزی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در شهرستان نیمروز یک جایگاه گاز وجود دارد که باعث تجمع مردم می شود.

وی افزود: در وضعیت کنونی که کرونا در منطقه بی داد می کند شایسته نیست که مردم برای خرید یک کپسول گاز ساعت ها انتظار بکشند.

وی همچنین بیان کرد: در پاییز و زمستان شرایط خرید گاز پیچیده می شود چرا که به دلیل استفاده از بخاری های گازی مصرف افزایش می یابد و در نتیجه باعث ازدحامجمعیت خواهد شد.


گاز، در نیمه اول ماه مهر به جایگاه جدید  می رسد

محمد علی قهرمانی فرماندر نیمروز در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: یک شرکت جدید گاز مایع در نیمروز افتتاح شده است که سعی کرده ایم با رعایت استانداردهای کامل در منطقه مستقر شود.

وی تصریح کرد: هنوز گاز مایع به مخزن های ۶۰ تنی این جایگاه تزریق نشده است، پیگیر آن هستیم تا با تایید کارشناسان استاندارد از وضعیت امنیت این شرکت، در نیمه اول مهرماه گاز مایع را به این مخزن ها وارد کنیم.

وی بیان داشت: همه شهروندان باید از کارت نفتی خود گاز مایع را تهیه کنند چرا که این امر باعث خواهد شد تا از قاچاق گاز مایع جلوگیری شود.

علی رضا جهانتیغ رئیس شرکت نفت زابل به خبرنگار ما گفت: کسانی که در منطقه سیستان مهمان هستند و نیاز به کپسول گاز دارند باید در سایت تجارت آسان ثبت نام کنند.

وی افزود: سهمیه هر کارت نفت چهار کپسول گاز مایع است.

انتهای پیام/Share/Save/Bookmark