داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۳
امتیاز مثبت 
۳
 
گزارش اوشیدا از فریاد دادخواهی مردم شهرعلی اکبر؛
علی اکبراز زیرساخت های شهری تنها نام آن رایدک می‌کشد/ از نبود بخشداری و کلانتری تا مشکلات جاده ای و بی مهری مسولان میراث فرهنگی نسبت به شهر
کد مطلب: ۵۶۲۶۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
شهر علی اکبر از جمله شهرهای مهم شهرستان زابل به شمار می رود که به رغم دارا بودن ظرفیت های فراوان به دلیل بی مهری های برخی از مسولان چندان شباهتی به شهر ندارد چرا که ازبسیاری از امکاناتی که حق مسلم مردم آن است محروم هستند.
علی اکبراز زیرساخت های شهری تنها نام آن رایدک می‌کشد/ از نبود بخشداری و کلانتری تا مشکلات جاده ای و بی مهری مسولان میراث فرهنگی نسبت به شهر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ شهر علی اکبر در شهرستان هامون واقع شده که به مناطق و جاذبه های گردشگری و باستانی از قبیل کوه خواجه و تالاب هامون نزدیک می باشد اما از این ظرفیت های ارزشمند این شهر استفاده نشده و رشد و ترقی نیز در آن مشاهده نمی شود.

عدم وجود بخشداری و کلانتری، بیمارستان، راه های مواصلاتی استاندارد و عدم بهره برداری از ظرفیت های گردشگری از جمله مشکلاتی است که داد اهالی شهر علی اکبر را درآورده و خواستار پیگیری از جانب مسولان هستند.

یکی از اهالی شهر علی اکبر به خبرنگار اوشیدا گفت: با اینکه این شهر دارای جمعیت بالایی است اما از بسیاری از امکانات شهری برخوردار نیست و این موضوع به شدت بر کیفیت زندگی مردم تاثیر گذاشته است.

خواجه ادامه داد: مردم شهر علی اکبر بسیار صبور و ولایتمدار هستند و در راه انقلاب و سربلندی ایران اسلامی همیشه گام برداشته اند بنابراین انتظار می رود مسولان نیز به همین نسبت به فکر رفع مشکلات اهالی این شهر و افزایش خدمات باشند تا وظیفه خود را در قبال انقلاب و دوستداران انقلاب انجام داده باشند.

وی با بیان اینکه، دردها و خواسته های مردم شهر علی اکبر مشترک است افزود: اهالی شهر تمام خواسته های خود را به امام جمعه بیان کرده اند بنابراین برای آگاهی از مشکلات بهتر است نظر امام جمعه را جویا شوید.

مهم ترین دلیل عدم پیشرفت شهر علی اکبر نبود بخشداری است

امام جمعه ی شهر علی اکبر عنوان کرد: مهمترین علت عدم پیشرفت شهرعلی اکبر نبود بخشداری است چرا که به این دلیل هیچ اداره ای نیز جهت ارائه خدمات نمی تواند دراینجا حضور داشته باشد.

حجه الاسلام و المسلمین مجتبی اشرفیان در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: استقرار کلانتری یکی از مهم ترین خواسته های مردم شهر علی اکبر است با اینکه استاندار نیز قولهایی برای تاسیس بخشداری و کلانتری در شهر داده اند اما هنوز این وعده ها تحقق نیافته است.

اشرفیان ادامه داد: عدم وجود خبرگزاری رسمی در شهرعلی اکبر یکی از مشکلات این شهر به شمار می رود چرا که نمی توانیم صدای مردم را به طورحقیقی به گوش مسئولین برسانیم.

شهر علی اکبر مورد بی مهری مسولان میراث فرهنگی قرار گرفته است

امام جمعه ی شهر علی اکبر ابراز داشت: با اینکه این شهر در مجاورت کوه خواجه و تالاب هامون موقعیت ویژه ای برای گردشگران ومسافران دارد ولی متاسفانه از سوی مسئولین میراث فرهنگی موردبی مهری قرار گرفته و ظرفیتهای آن موردتوجه قرارنگرفته است همچنین زیرساختهای آن دچار مشکلاتی است که باید بیان شود.

اشرفیان تصریح کرد: ایجاد مجتمع توریستی در مجاورت کوه خواجه از دیگر خواسته های مردم منطقه به شمار می رود اما تاکنون هیچ اقدامی ازسوی مسئولین میراث فرهنگی صورت نگرفته وازمدیرکل میراث فرهنگی گله مندیم که به جهت عدم پشتیبانی ازظرفیت های گردشگری شهرستان هامون هیچگونه حمایتی را انجام نداده اند.

وی در این راستا ادامه داد: اگر مسئولین به کوه خواجه توجه ویژه ای داشته باشند میتوان آن را قطب گردشگری سیستان تبدیل کرد و گردشگران زیادی را جلب کرد.

وضعیت جاده زابل به شهر علی اکبر و کوه خواجه نامطلوب است

امام جمعه ی شهر علی اکبر عنوان کرد: جاده و راه سالم تاثیر به سزایی در تامین امنیت جانی افراد دارد بنابراین از اداره راه و شهرسازی خواستاریم نسبت به جاده زابل به شهر علی اکبر و کوه خواجه به عنوان یک جاده بین شهری توجه کند چرا که این جاده بسیار نامطلوب است.

اشرفیان با بیان اینکه، در طی سال جاری چندین خانواده در این جاده داغدار شدند افزود: جاده بسیار کم عرض و فاقد علائم هشدار دهنده راهنمایی و رانندگی است در حالی که این جاده به عنوان یک جاده توریستی و گردشگری که به تالاب بین المللی هامون و کوه خواجه ختم می شود.

وی تصریح کرد: اداره راه نسبت به بازسازی و ایمن سازی جاده و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز نسبت به استقرار پلیس راهور در جاده اقدام کند تا دیگر شاهد اتفاقات ناگوار در این محور نباشیم.

امام جمعه شهر علی اکبر تامید کرد: با اینکه، طبق قانون باید در شهرهای با جمعیت بیش از پنج هزار نفر بیمارستان و درمانگاه شبانه روزی وجود داشته باشد اما با این حال شهر علی اکبر با جمعیت ۶ هزار نفره فاقد بیمارستان شبانه روزی است و دارای تنها یک درمانگاه با یک پزشک می باشد به طوری که در این درمانگاه خدمات مطلوب ارائه نمی شود که در این راستا خواستار احداث بیمارستان در این شهر توسط مسولان بهداشت و درمان هستیم.

وی در پایان گفت: در خصوص زدودن محرومیت از منطقه با تولیت آستان قدس رضوی در مورد ظرفیتها ی اشتغالزائی تماسهایی گرفته شده است که در این راستا افراد طرحهای خود را به صورت تفصیلی به دفتر امام جمعه شهر علی اکبر ارائه کنند تا با ارسال طرحها و کار کارشناسی بر روی آن ها، آستان قدس رضوی برای برنامه ریزی و ایجاد اشتغال در منطقه ورود پیدا کند و فرصتهای کار برای مردم به وجود آید.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark
مرتضی سنچولی
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۲:۵۱:۴۵
در شهرستان هامون سو مدیریت داریم. خانم پرندواربیشتر به کارهای شهرستان هامون در تهران باتفاق آقای جمشیدنژاد رسیدگی میکنه.در زاهدان به مسایل رسیدگی نمیکند. (12645)
 
براتعلی
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۲:۵۸:۵۶
سلامباتشکرازاینکه مقداریازمشکل شهرعلی اکبررابیان کردیدواقعاهیچ گونه رسیدگی نمیشه ممنون ازخبرشما من خودم بچه همان شهرم (12646)
 
علي......
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۱۷:۲۴
فرماندار محترم قرار بود. معاون استاندار بشود.؟ !! قرار بود. تهران برود؟! مردم گول نمیخورند. شهرستان هامون فرماندار میخواهد. کسی که به مشکلات رسیدگی کند. نه اینکه بیشتر در تهران. روزهای تعطیلات پیگیر باشد. (12661)