داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
شاخص بورس به مرز کانال 1.5 میلیون واحد رسید
کد مطلب: ۷۱۳۸۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۵
شاخص کل بورس در جریان معاملات روز جاری با ریزش 40 هزار و 570 واحدی به مرز کانال 1.5 میلیون واحد نزدیک شد؛ ارزش معاملات بازار سهام هم به 6368 میلیارد تومان رسید.
شاخص بورس به مرز کانال 1.5 میلیون واحد رسید

به گزارش اوشیدا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز جاری با 40 هزار و 570 واحد ریزش به یک میلیون و 607 هزار و 211 واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن هم با کاهش 4948 واحد، عدد 436 هزار و 845 واحد را ثبت کرد.

ارزش معاملات امروز بورس تهران با تغییر مالکیت 5 میلیارد و 322 میلیون سهم و اوراق مالی به 4615 میلیارد تومان رسید.

بازار سهام امروز شاهد تغییر مالکیت 5 میلیارد و 932 میلیون سهم و اوراق مالی بود که ارزش آن بالغ بر 6368 میلیارد تومان شد و ارزش معاملات خرد امروز بازار سرمایه حدود 4320 میلیارد تومان بود. 

سهامداران حقیقی در جریان معاملات روز جاری (آمار تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی)  935 میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، سرمایه‌ گذاری غدیر، مخابرات ایران و گسترش نفت و گاز پارسیان در افت شاخص بورس بیشترین نقش را داشتند.

نمادهای صنایع ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، سرمایه‌ گذاری شاهد، سایپا، صنعتی زرماکارون و بانک صادرات ایران پربیننده امروز بورس بودند.

بیشترین حجم معاملات امروز به نمادهای ثبهساز، وبصادر، وتجارت، چکاپا و کاوه تعلق گرفت.
 

 

شاخص کل فرابورس هم امروز قرمز رنگ بود و با کاهش 365 واحدی به 16 هزار و 973  واحد رسید. معامله‌گران در روز جاری در فرابورس 610 میلیون سهم و اوراق مالی را در 589 هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن به 1753 میلیارد تومان رسید.

پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی تندگویان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، ذوب آهن اصفهان، بانک دی و شرکت آهن و فولاد ارفع با بیشترین تاثیر منفی در افت شاخص فرابورس نقش داشتند.

نمادهای پلیمر آریا ساسول، بانک دی، ذوب آهن اصفهان، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، پتروشیمی تندگویان، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی و تولید برق ماهتاب کهنوج  پربیننده امروز فرابورس بودند.

انتهای پیام

Share/Save/Bookmark