داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس جمهور؛
آینده بسیار امیدوارکننده است ذره ای ناامید نباشید/با تفکر بسیجی، همت مسئولان و همراهی سپاه تهدیدها را به فرصت تبدیل می کنیم
کد مطلب: ۷۴۰۸۳
تاریخ انتشار:جمعه ۱۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱
آیت الله رئیسی گفت: مردم نباید ذره ای ناامیدی در دل راه دهند چرا که آینده بسیار امیدوار کننده است.
آینده بسیار امیدوارکننده است ذره ای ناامید نباشید/با تفکر بسیجی، همت مسئولان و همراهی سپاه تهدیدها را به فرصت تبدیل می کنیم
به گزارش اوشیدا، آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشور دقایقی قبل در جمع مردم ولایتمدار روستای مرزی ملا علی در نقطه صفر مرز ایران و افغانستان بیان کرد: توفیقی است امروز برای بنده و همکارانم که در جمع مردم عزیز و ولایتمدار منطقه سیستان و در منطقه مرزی که در آن قرار داریم، به شما خسته نباشید می گویم که در این روستا و منطقه مرزی هستید،حضور شما مرزداران و مرزبانان در این مناطق مرزی باعث امنیت در منطقه می شود.

روستاها کارخانه عظیم تولیدی بوده و به هیچ عنوان نباید کند و تعطیل شوند

وی با بیان اینکه مردم روستا مولد و تولید کننده هستند، اظهار کرد: قبل از ورود به استان در نشستی که با مسئولین پیرامون مشکل آب داشتیم، به نظر می رسد با همت بالای شما و پشتکار مسئولان بتوان این تهدید و مشکل را در منطقه به فرصت تبدیل کنیم و آب لازم کشاورزی و شرب تامین شود و مشکلی در این بخش وجود نداشته باشد.

رئیس جمهوری اضافه کرد: در این خصوص چند راه وجود دارد که بعضی بسیار آسان و قابل دسترسی به صورت سریع بوده ولی ماندگاری ندارد اما این اقدامات مقدمه ای برای کارهای ماندگار که باید برای این منطقه انجام شود خواهد شد.

حل معضل آب موضوع محوری سفر به شمال سیستان و بلوچستان

وی تاکید کرد: در این سفر بنا داریم مسئله آب را به عنوان یک موضوع محوری دنبال کرده و از فرصت چاه نیمه ها استفاده و آن را از دست ندهیم.

وی گفت: باید از این ذخایر باقی مانده چاه نیمه ها استفاده شده و تلاش شود تا بهره وری افزایش یابد.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: اقدام دیگر مقداری طولانی مدت اما قابل دستیابی است که در امتداد طرح های دردست اقدام می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

ساماندهی وضعیت بازارچه ها و تبادلات مرزی سریعتر پیگیری شود

وی با اشاره به ظرفیت بازارچه های مرزی نیز گفت: فرصت در مرز برای تبادلات مرزی وجود دارد ولی در این زمینه استاندار و دستگاه های مرتبط به مثل گمرگات باید ضوابط و شرایط لازم برای تبادلات را اعلام کرده تا تعامل مرزی بین ایران و افغانستان به وجود آید، این تبادل مرزی و داد و ستد می تواند به وضع اقتصادی مردم در دوطرف کمک کند و از قدیم نیز این کار انجام می شده ولی باید مجدد سازماندهی شود.

وی بیان کرد: پیشنهاد بنده این است استاندار و فرمانداران منطقه سریعا نسبت به ساماندهی وضعیت بازارچه ها و تبادلات مرزی اقدام کنند، این کار مورد حمایت قرار خواهد گرفت تا به زودی فعال شوند.

هیچ بن بست و گره بازنشدنی در حل مشکلات وجود نخواهد داشت

رئیس جمهور ادامه داد: هیچ روستایی و تولید کننده ای در منطقه روستا دوست ندارد در حاشیه شهرها سکونت کرده و جوانان روستایی در صورت وجود زمینه کار اقتصادی در روستاها در شهرها به دنبال کار و اشتغال باشند، در دولت سیزدهم مسئله فعال کردن اقتصاد روستا را در دستور کار قرار دارد، موضوعی که می تواند به عنوان یک کارخانه بزرگ تولیدی باشد که خود تولید می کند و تمام مردم از آن بهره می برند این کارخانه عظیم تولیدی به نام روستا که دسترنج کشاورزان عزیز زن و مرد است نباید به هیچ عنوان کُند وتعطیل شود همواره باید فعال باشد و تولید و کشاورزی در روستا رونق داشته باشد.

وی افزود: شما مردم نشان دادید هرجا وارد صحنه شدید بسیار خوش درخشیدید، مهمترین سرمایه شما حب به اهل البیت عصمت و طهارت(ع)،حب به ابی عبدالله(ع) و خون مطهر شهیدانی است که در و دیوار این منطقه مزین به نام آنها است.

وی ادامه داد: مهترین سرمایه منطقه زنان و مردان، دختران و پسران متعهد و توانمندی است که نشان دادند وقتی در عرصه تحصیل وارد می شوند بهترین مدارج علمی را کسب می کنند و وقتی در عرصه تولید وارد می شوند بهترین تولیدکنندگان هستند، می توان با حرکت جمعی با کمک تک تک شما مردم منطقه، مساعدت استاندار، فرمانداران و مدیران منطقه و مسئولین یک تلاش بیشتری نسبت به قبل و امیدوارانه به پیش برویم و نباید ذره ای ناامیدی را در دل راه دهیم چرا که آینده بسیار امیدوار کننده و به دست توانای شما مردان و زنان و پیران و جوانان دختران و پسران بسیار روشن خواهد بود.

با تفکر بسیجی، همت مسئولان و همراهی سپاه تهدیدها را به فرصت تبدیل می کنیم

وی خاطر نشان کرد: هر تهدیدی علیه ما از ناحیه دشمنان باشد نیز به برکت هدایت و رهنمودهای رهبری به فرصت تبدیل می شود و ما هم به عنوان سربازان این میدان وضعیت متفاوتی در همه مناطق به ویژه سیستان و بلوچستان رقم خواهیم زد.

رئیس جمهور گفت: دوست داشتم امروز در منطقه سفرم به سیستان وبلوچستان در جمع مردمی حضور پیدا کنم اما امکان اجتماعات مردمی به دلیل وضعیت کرونایی وجود ندارد، امید که خداوند متعال این ویروس را ریشه کن کند.

وی خاطر نشان کرد: در طی مسیر مسئولین و نماینده ولی فقیه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و استاندار مواردی را مطرح کردند که امید است با همت شما و مسئولین و عزیزان سپاه پاسداران و بسیج دلاور این معضلاتی که چه به شکل طبیعی و چه مشکلاتی که در این منطقه به وجود آمده با مدد الهی و کمک اهل بیت(ع) همه این گره ها را خداوند با دستان شما و پیگیری ما باز خواهد کرد، ما گره بازنشدنی و بن بست در اداره امور به هیچ عنوان نداریم.

وی اظهار کرد: مشکلات وجود دارد، قبول داریم نزولات آسمانی کم وخشکسالی وجود دارد اما نباید بگوییم به آخر خط رسیده ایم، ما با کمک دستان توانمند شما با کمک بسیجیان و روحیه بسیجی همه شما مردم ولایتمدار این منطقه مسائل را پیگیری می کنیم و وزرایی که از مرکز آمده اند مسئله حل مسائل این منطقه را کلید خواهند زد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark