داخلی آرشيو گفتگو صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۸
 
دشمن به فتنه ۸۸ اکتفا نکرده، در انتخابات پیش رو با فتنه هایی جدید مواجه خواهیم بود
کد مطلب: ۴۹۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۶
اوشیدا:رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بیان کرد: در تمام عرصه های انتخاباتی کشور نمودهایی از جنگ نرم را می توانیم مشاهده کنیم.
دشمن به فتنه ۸۸ اکتفا نکرده، در انتخابات پیش رو با فتنه هایی جدید مواجه خواهیم بود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:دکتر ، مسعود اخوان فرد بیان کرد: این ساده اندیشی است که تصور کنیم دشمن به فتنه ۸۸ اکتفا کرده است، برداشت ها این است که در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده با انواع فتنه های جدید مواجه شویم به همین منظور نیاز امروز جامعه ما بصیرت افزایی، یاری و اقدام به موقع و به هنگام، انسجام و وحدت ملی می باشد.

وی تصریح کرد: در عرصه انتخابات در فضای به وجود آمده کنونی شاهد نوعی جنگ نرم از سوی استکبار جهانی و برخی عوامل داخلی هستیم که آگاهانه یا نا آگاهانه وارد این عرصه شده اند، و این جنگ نرم همانطور که دوران دفاع مقدس ۸ سال به طول انجامید ممکن است سالیان طولانی ادامه داشته باشد.
مسئولین از پیش داوری نسبت به مسائل قانون اساسی خودداری کنند

رئیس سابق بسیج حقوقدانان کشور پیرامون برخی اختلافات به وجود آمده میان مسئولین بیان کرد: بسیاری از مسائلی که در شرایط کنونی بوجود آمده است ناشی از بی توجهی مسئولین می باشد مسئولین باید بدانند دنیای امروز، دنیای ارتباطات است و هر سخن کوچگ یا بزرگ آنان ممکن است تغییرهای متعددی داشته باشد.

وی اضافه نمود: ضوابط حقوقی نظام ما تعریف شده است بنابراین مسئولین از پیش داوری نسبت به مسائل قانون اساسی و نظیر آن خودداری کنند ،قانون اساسی کشورمان روشن و واضح می باشد و در مواردی که استنباطهای متعددی از یک قانون می شود مرجع و مقام تفسیر کننده قانون مشخص شده است و آن شورای نگهبان می باشد، توصیه های ما به مسئولین این است که قبل از اظهار نظر دو پهلو و چند پهلو که مورد استفاده دشمنان قرار گیرد از شورای نگهبان سئوال شود.

اخوان فرد تاکید کرد: در شرایط بوجود آمده برای جلوگیری از سوء استفاده های دشمنان مسئولین می باسیت دو اصل را فصل الخطاب قرار دهند یکی فرمایشات مقام معظم رهبری و دیگری اصول قانون اساسی که به نوعی هر دو مکمل یکدیگر هستند و مسئولین قبل از همه مردم باید بر این دو اصل پایبند باشند .

وی خاطر نشان کرد: نکته قابل تامل در شرایط به وجود آمده آن است گاهی اوقات به برخی قوانین منسوخ شده استناد می شود که در این موارد نیاز به تخصص دقیق علم حقوق و موازین قانون اساسی که همان شورای نگهبان است ، توصیه می شود در مواردیکه شک و شبهه ایجاد می شود از مسئولین شورای نگهبان استعلام شود.

کوتاه آمدن از مبانی حقوق ملت ایران به اسم سازش بی معناست

معاون اسبق سازمان انرژی اتمی ایران در امور حقوقی و بین المللی گفت: استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای براساس موازین حقوق بین الملل حق بدیهی و طبیعی ملت ایران است و کوتاه آمدن از مبانی حقوقی مردم به اسم سازش بی معناست.

مباحث انرژی هسته ای همانند سایر موضوعات اساسی نظام تحت رهبری مقام معظم رهبری می باشد و اگر در مقاطعی شاهد پا فشاری و اقدام شجاعانه دولت در احقاق حقوق ملت بودیم در راستای تدابیر مقام معظم رهبری بوده است.

وی ادامه داد: چنانچه همه مسئولین فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین قرار دهند هیچگاه موضوعاتی نظیر سازش مطرح نخواهد شد و در پیشبرد برنامه های هسته ای توفیقات روز افزونی حاصل خواهد شد و دولت موظف است براساس موازین و مبانی مشخص شده بر مواضع به حق جمهوری اسلامی پافشاری نماید.

تحریم های علیه ایران افشاکننده چهره واقعی مدعیان حقوق بشر است

اخوان فرد پیرامون تحریم های اعمال شده علیه کشور و ملت ایران افزود: دستگاه دیپلماسی ایران برای مقابله با تحریم های اعمال شده علیه کشورمان می تواند با بهره گرفتن از حقوق بین المللی چهره واقعی مدعیان حقوق بشر را نمایان کند.

مسئول دانشگاه آزاد واحد تهران شمال با اشاره به قطعنامه های سازمان ملل بیان کرد: با اعمال نظر برخی دولتهای دارای حق وتو اسامی اشخاص حقیقی پرونده هسته ای ایران در مصوبات و قطعنامه های سازمان ملل ذکر می شود که این امر در تاریخ حقوق بین الملل بی سابقه می باشد.

وی ادامه داد:کشورهای مدعی حقوق بشر و آزادی چگونه توجیه می کنند که یک متخصص و دانشمند به جرم اینکه تحقیقاتش پیرامون انرژی هسته ای می باشد از حضور در مجامع بین المللی محروم شود ، گویی این کشورها همچنان در عصر گالیله به سر می برند و تصور می کنند می توانند با روشهای متحجرانه قدیم علم را تحریم کنند.

وی افزود: ما اعتقاد داریم حقوق بین المللی در بعضی موارد نقض های جدی دارد و کار آمدی اساسی را ندارد. اما دستگاه دیپلماسی ما می تواند با به کار گیری روحیه فعال نه منفعلانه از این حقوق و قوانین برای ارتباط، رایزنی و تعامل جهت احقاق حقوق ملت ایران استفاده کند.

وی تصریح کرد :مسئولین می بایست برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین الملل روحیه بسیجی داشته باشند یعنی بدون گرفتار شدن در ملاحظات صنفی و دستگاهی با نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری دراین عرصه عمل کنند .

دشمنان در اندیشه تضعیف ارگانهای منسوب به رهبری می باشند

مسعود اخوان فرد در رابطه با ادعای کشورهای غربی پیرامون دخالت سپاه پاسداران در انتخابات ریاست جمهوری گفت: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری و امام راحل (ره) سپاه پاسداران از دخالت در مسائل سیاسی ، امور حزبی و مسائل جناحی منع شده است و تا کنون در این زمینه عمل نکرده است.

وی قصد دشمنان از بیان چنین مسائلی را تضعیف بازوان رهبری و نظام دانست و افزود: ما از دشمن انتظاری جز دشمنی نداریم اما متاسفانه برخی از دوستان هستند که ادعاهای دشمنان را تکرار می کنند.

وی اضافه نمود: سپاه پاسداران نیز مانند سایر ارگانهای زیر نظر مقام معظم رهبری برای پیشبرد اهداف نظام تاسیس شده است که تاکنون اقدامات بسیار موثری را در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی انجام داده است.

اخوان فرد افزود: حرکت های اخیر سپاه پاسداران در خصوص پهپادهای آمریکایی که در فضای جمهوری اسلامی به گل نشسته اند و با آن تکنولوژی های برتر در دام فرزندان مومن و غیور ایران گرفتار شده است نشان دهنده توان دفاعی و سلحشوری سپاه پاسداران می باشد که دشمن را به واکنش وا داشته است.

در مسائل مربوط به حکومت و حاکمیت فصل الخطاب تدابیر مقام معظم رهبری است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تهران در رابطه با متن نامه رییس جمهور درحکم انتصاب آقای مشایی گفت : رییس جمهور می تواند براساس تشخیص خود هرگونه تعبیری نسبت به دوستان خود داشته باشند اما در مسائلی که مربوط به حکومت و حاکمیت می باشد ،شرع فصل الخطاب را مشخص نموده است و آن تدابیر مقام معظم رهبری می باشد که رییس جمهور می بایست در این راستا اقدام کند .

وی افزود : وقتی مقام معظم رهبری فرمودند از آقای مشایی در برخی موضوعات خاص استفاده نشود انتظار می رفت که شاهد کاهش حضور ایشان در عرصه های مختلف باشیم که متاسفانه این گونه عمل نشد .

اخوان فرد تصریح کرد :اقدام اخیر دولت در انتصاب آقای مشایی قابل تحلیل است ،تعابیری که رییس جمهور در حکم انتصاب ایشان به کار برده اند تعابیری می باشد که برای یک بزرگوار الهی به کار برده می شود ،نگارنده این نامه باید پاسخگو باشد که چگونه به این نتیجه رسیده است که در نامه ای اداری از چنین القابی استفاده کرده است .

وی اضافه نمود: توصیه می شود به جای پرداختن به این مسائل جزئی با هوشیاری از این مسائل عبور کنیم و به موضوعات اصلی نظام که مخاطب شناسی و دشمن شناسی ،درک صحیح و به موقع از فضای بین الملل ،دقت در پیش بینی نقشه های احتمالی و سناریوهای دشمن در آینده می باشد توجه کنیم .

وی ادامه داد: درصورت پرداختن به این مسائل هیچ گاه وارد دعواهای داخلی نخواهیم شد و لو اینکه یکی از طرفین تعابیری به کار گیرد که دهها دلیل برای بطلان آن تعابیر داشته باشیم ،بهتر آن است که مسئولین مسائلی را که باعث استفاده دشمن می شود را مطرح نکنند .

پرونده ستار بهشتی و نسرین ستوده اولین پرونده هایی نیست که دست آویز دشمنان قرار گرفته است

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار عصر هامون پیرامون بزرگنمایی پرونده ستار بهشتی و نسرین ستوده بیان کرد: این پرونده اولین پروند هایی نیست که دست آویز دشمنان قرار گرفته است و آخرین هم نخواهد بود .

وی اظهار داشت : کشورهای غربی چگونه از پرونده ای که خود نظام آن را مطرح نموده است و رییس قوه قضاییه و نیروی انتظامی دستور پیگیری داده اند و فرد یا افراد متخلف مجازات شده اند برعلیه نظام جمهوری اسلامی استفاده می کنند .

رییس سابق سازمان بسیج حقوقدانان کشور خاطر نشان کرد : در هر کشوری به واسطه بی توجهی برخی افراد از این مسائل به وجود می آید، چنانچه کشورهای غربی بخواهند از این مسائل برای اعمال فشار برکشورمان استفاده کنند و ایران را متهم به نقض حقوق بشر کنند هزاران پرونده در زندانهای ابوغریب ،گوانتانامو و بسیاری از مجموعه های آشکار و پنهان آمریکا و استکبار جهانی وجود دارد که ایران نسبت به نقض حقوق بشر در این پروندها از مدعیان دروغین حقوق بشر طرح سوال خواهد کرد و این کشورها باید پاسخگوباشند .

وی افزود :نظام جمهوری اسلامی ایران با سیاستی شفاف به دنبال کشف حقیقت و برخورد با متخلف می باشد و نباید پاسخگوی این گونه ادعاهای بی پایه و اساس باشد .


Share/Save/Bookmark
    عکاس :