داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون وزیر اقتصاد و دارایی در زابل:
مدیران ناسازگار باعث اتلاف منابع دولتی می شوند/زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذار در سیستان فراهم شود
کد مطلب: ۶۶۱۱۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۴
معاون وزیر اقتصاد و دارایی در کارگروه اشتغال منطقه سیستان گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران نگاه خود را برای توزیع عادلانه منابع مد نظر قرار داده است ،اما شرایط زیرساختی در برخی از استان ها باعث شده تا سهم بندی این منابع با تاخیر و به کندی انجام شود.
مدیران ناسازگار باعث اتلاف منابع دولتی می شوند/زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذار در سیستان فراهم شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ کارگروه اشتغال منطقه سیستان با حضور معاون وزیر اقتصاد ، فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی پنج شهرستان سیستان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان زابل برگزار شد.
در این جلسه غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت: پدیده خشکسالی در منطقه سیستان باعث شده است تا شرایط معیشتی مردم تحت تاثیر قرار گیرد.
وی افزود: با توجه به این شرایط نباید مالیات ، مردم سیستان با شهرهای برخوردار برابر باشد .
گنجی همچنین تصریح کرد: اخذ مالیات از مردم شمال استان، به طوری برنامه ریزی شود که مطابق با شرایط منطقه و درآمد آنها باشد.
اسماعیل جلیلی معاون وزیر اقتصاد و داریی نیز در این جلسه گفت: در طول چهار دهه از انقلاب اسلامی ایران، تحولات و تغییرات زیادی را در مناطق مختلف کشور شاهدبوده ایم که یکی از این مناطق استان سیستان و بلوچستان است.
وی افزود: قهر طبیعت در سال های اخیر باعث شده تا مناطقی که توسعه آنها مبتنی به شرایط اقلیمی بوده را با دشواری و سختی های زیادی رو به رو سازد که در این خصوص دولت برای توسعه این مناطق منابع خود را تزریق کرده است.

جلیلی اظهار کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران نگاه خود را برای توزیع عادلانه منابع مد نظر قرار داده است ،اما شرایط زیرساختی در برخی از استان ها باعث شده تا سهم بندی این منابع با تاخیر و به کندی انجام شود.
معاون وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: مدیرانی که توسعه گرا هستند و با وضع موجود خود را سازگارنمی کنند باعث اتلاف منابع دولت خواهند شد که این موضوع سبب می شود اهداف  در قالب یک کتاچه طبقه بندی شود.
وی خاطرنشان کرد: اولین عارضه ای که شرایط توسعه را در یک کشور دچار مشکل می کند نا امیدی مردم و ناتوان نشان دادن مسئولین است.
معاون وزیر  اقتصاد و دارایی با بیان اینکه باید زیر ساخت ها برای حضور سرمایه گذاران فراهم شود ادامه داد: اگر زیر ساخت ها جهت جذب سرمایه گذار فراهم شود قطعا با وجود منابع دولتی اقتصاد در منطقه پر رنگ تر از قبل خواهد شد.
وی ابراز داشت: تغییر سیاست های فروش نفت باید به سوی ظرفیت های بزرگ همانند معدن، دریا و مرزها برود تا وابسته به فروش نفت برای احیای اقتصاد در این مناطق نباشیم.
جلیلی با بیان اینکه  کلیدواژه نظام جمهوری اسلامی عدالت است گفت: توزیع منابع دولتی در همه مناطق به صورت عادلانه انجام می شود.
وی با بیان اینکه احداث یک پل برای رانندگان بازارچه مرزی میلک مشکلاتی ایجاد کرده است ادامه داد: در حوزه سیاست های کسب و کار باید ابتدا به زیر ساخت ها توجه شود.
وی همچنین به مالیات پایین در حوزه سیستان اشاره کرد و گفت: اگر درصد مالیات در منطقه ای کم باشد به طور کل می توان گفت که در آن منطقه کسب و کار رونق ندارد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark