داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
ترامپ دموکرات‌ها را «بیمار و چندش‌آور» خواند
کد مطلب: ۶۷۴۷۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر از دموکرات‌ها به دلیل طرح مجدد موضوع استیضاحش انتقاد کرد.
ترامپ دموکرات‌ها را «بیمار و چندش‌آور» خواند
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درخواست مجدد برخی نمایندگان دموکرات برای استیضاح او، که پس از شهادت این هفته رابرت مولر، بازرس سابق وزارت دادگستری مطرح شد، را مورد انتقاد قرار داد.

رئیس جمهور آمریکا در پیامی که در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد، نوشت: در حال حاضر دموکرات‌ها از شوک مربوط به نمایش وحشتناک مولر خارج می‌شوند و دوباره طرح استیضاح را در همه جا آغاز کردند. چقدر آن‌ها برای کشور ما بیمار، بد و چندش آور هستند. آنچه آن‌ها در حال انجام هستند بسیار اشتباه است، اما اینکار را بهرحال می‌کنند. دموکرات‌ها به حزبی که هیچ‌کاری نمی‌کند تبدیل شده اند.

ترامپ همچنین شهادت مولر را نمایشی از نادانی و بی کفایتی دانست و از آن نیز انتقاد کرد.

او در ادامه این توئیت نوشت: دموکرات‌ها به شدت تلاش می‌کردند تا شوخی فریب آمیز تعقیب توهمات ناخوشایند، بد و بی اعتبار را احیا کنند تا اینکه رابرت مولر بزرگترین نمایش از نادانی و بی کفایتی که تاکنون صحن کنگره به خود دیده بود را اجرا کرد. حقیقت این است او هیچ مدرکی در دست نداشت. او نمی‌توانست هیچکاری انجام دهد!

به دنبال شهادت چهارشنبه گذشته رابرت مولر در کنگره آمریکا چند نماینده دموکرات دیگر، از جمله دیوید سیسیلین، نماینده رود آیلند، پرامیلا جایاپال، نماینده ایالت واشنگتن، مری گای اسکانلون، نماینده پنسیلوانیا و ورونیکا اسکوبار، نماینده تگزاس به جمع حامیان استیضاح ترامپ پیوستند.

رابرت مولر روز چهارشنبه به مدت ۶ ساعت به پرسش‌های کمیته‌های اطلاعاتی و قضایی مجلس نمایندگان آمریکا درباره تحقیقات دو ساله‌اش در خصوص دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا پاسخ داد. این نخستین بار بود که مولر در مقابل کنگره به پرسش‌ها در این خصوص پاسخ می‌داد. با وجود ادعا‌های مکرر دونالد ترامپ مبنی بر بی گناه بودنش، مولر در جلسه استماع کمیته قضایی و کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر تأکید کرد تحقیقات ثابت نمی‌کند که ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه توطئه کرده باشد. وی همچنین اعلام کرد رئیس جمهور آمریکا را تبرئه نمی‌کند و گزارش او نتیجه گیری نمی‌کند که ترامپ در اجرای عدالت کارشکنی نکرده است.

مولر همچنین گفت: امکان اعلام جرم علیه ترامپ پس از پایان ریاست جمهوری او وجود دارد.

تحقیقات مولر که به مدت دو سال بر ریاست جمهوری ترامپ سایه افکنده بود، در ماه مارس امسال و پس از ارائه گزارش ۴۴۸ صفحه‌ای او پایان یافت. رابرت مولر در این گزارش ۱۰ مورد احتمالی از کارشکنی‌های دونالد ترامپ در اجرای عدالت را فهرست بندی کرده بود.

از زمان انتشار گزارش نهایی مولر بحث استیضاح رئیس جمهور آمریکا به طور جدی در میان قانونگذاران این کشور مطرح شده است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark