داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
واکنش اصلاح‌طلبان به نظارت میدانی رئیس مجلس/ از "سکوت" تا "استقبال" و ادعای تبلیغات انتخاباتی
کد مطلب: ۷۱۵۲۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۹
نظارت میدانی قالیباف با واکنش‌های زیادی از سوی افراد مختلف مواجه شد اما کمتر اصلاح طلبی تا امروز در این خصوص اعلام موضع کرده است.
واکنش اصلاح‌طلبان به نظارت میدانی رئیس مجلس/ از "سکوت" تا "استقبال" و ادعای تبلیغات انتخاباتی

به گزارش اوشیدا به نقل زا خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس جهت پیگیری حل مشکلات مردم مقاوم و صبور استان خوزستان صبح سه شنبه 11 شهریور ماه با پرواز مسافری به این استان سفر کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر خود به استان خوزستان ابراز امیدواری کرد که اقدامات ملموس و موثری برای حل مشکلات مردم، انجام شود.

محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

«‏به یاری خدا، ⁧نظارت میدانی⁩ از استان خوزستان برای پیگیری حل مشکلات مردم مقاوم و صبور این منطقه آغاز شد.‏امیدوارم با فهم بدون واسطۀ مشکلات و به کارگیری توان نمایندگان محترم استان و همکاری مسئولان اجرائی محلی و ملی، بتوانیم برای حل مشکلات مردم، اقدامات ملموس و موثری به انجام رسانیم».

نظارت میدانی قالیباف با واکنش‌های زیادی از سوی افراد مختلف مواجه شد اما کمتر اصلاح طلبی تا امروز در این خصوص اعلام موضع کرده است.

در همین رابطه خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا به سراغ چند تن از اصلاح طلبان رفته و ارزیابی آن‌ها را در خصوص حضور میدانی قالیباف در استان خوزستان جویا شد.

تمجید فعال اصلاح‌طلب از اقدام جهادی قالیباف

«عیسی چمبر» فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص حضور میدانی «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس در استان خوزستان اظهار داشت: وظیفه هر فرد مسئول در ارکان جمهوری اسلامی است که در میان مردم حضور پیدا کند.

وی با بیان اینکه اقدام قالیباف شاهکار نیست، افزود: حضور در میان مردم وظیفه روتین و روزمره ای است که رئیس مجلس باید انجام دهد.
 
این فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص اینکه برخی از اصلاح طلبان معتقدند این کار قالیباف به نوعی جنبه تبلیغاتی داشته، گفت: ممکن است که این کار آقای قالیباف جنبه تبلیغاتی هم داشته باشد، اما ایرادی ندارد کسی کار خوب انجام دهد و تبلیغاتش را هم کند.
 
چمبر در پاسخ به این سوال که "چرا اصلاح طلبان از این گونه کارها نمی‌کنند؟" گفت: من نمی‌توانم پاسخگوی عزیزان دیگر باشم. در واقع وظیفه یک مسئول در سطوح مختلف جمهوری اسلامی این است که بین مردم حضور پیدا کند.
 
وی ادامه داد: اینکه آقای قالیباف در بین مردم خوزستان حضور یافته و بخواهد در آن جا تصمیم بگیرد، شاید اشتباه باشد زیرا باید در بدنه کارشناسی خودش بررسی شود  و با آمار و اطلاعات دقیق‌تری تصمیم گیری شود. 
 
چمبر گفت: اگر فرد مسئول بخواهد از اینگونه اقدامات بازخورد بگیرد شایسته نیست و در حقیقت این گونه اقدامات یک وظیفه است و به نظر من آقای قالیباف اقدام خوب و شایسته‌ای انجام داده و بقیه مسئولین هم باید از این گونه اقدامات داشته باشند.
 
حضور میدانی قالیباف در خوزستان جنبه تبلیغاتی دارد
 
«علی صوفی» فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم تحلیل و ارزیابی خود از حضور میدانی قالیباف در بین مردم خوزستان را در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا  مطرح کرد. 
 
وی در همین رابطه گفت: رئیس مجلس باید تحرک داشته باشد و به دنبال تحقق مطالبات مردم و حل مشکلات آن‌ها باشد و در واقع این اقدام اقدام مثبتی است.
 
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه انتخابات 1400 را در پیش رو داریم، تاکید کرد: با توجه به اینکه آقای قالیباف همیشه کاندیدای ریاست جمهوری بوده پیش‌بینی می‌شود برای انتخابات 1400 هم کاندیدا شود. این قبیل سفرها با استفاده از موقعیت فعلی بیش‌تر جنبه تبلیغاتی شخصی پیدا می‌کند و این مسئله که آقای قالیباف از این موقعیت به نفع خودش بهره‌برداری می‌کند در ذوق می‌زند.

صوفی بیان داشت: قالیباف مرتب سعی می‌کند در مقابل دوربین قرار بگیرد و به هر بهانه‌ای در تلویزیون و استان‌ها حاضر شود؛ این اقدامات برای یک کاندیدای انتخاباتی به نوعی سوء استفاده از موقعیت شغلی محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه برخی دیگر از کاندیداهای احتمالی هم از این گونه رفتارها دارند، گفت: شاید مردم هم این مسئله را درک کنند اما قالیباف به جای اینکه بخواهد از اینگونه رفتارها استفاده ببرد، ممکن است ضد تبلیغات تلقی شود.

صوفی خاطر نشان کرد: قالیباف عجله دارد و با توجه به اینکه فرصت زیادی هم برای انتخابات 1400 ندارد، می‌خواهد از یک بازه زمانی کوتاه و فشرده‌ای استفاده کند. چنین اقدامات خیلی به چشم می‌آید و در حقیقت تبلیغاتی بودن و بهره‌برداری شخصی قالیباف از موقعیت خود کاملاً مشخص است.
 
اقدام قالیباف زمانی می‌تواند تبلیغاتی باشد که کاندیدای ریاست جمهوری شود
 
در همین رابطه «محمدصادق جوادی‌حصار» عضو حزب اعتماد ملی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا بیان داشت: فعلاً ترجیح می‌دهم در این مورد صحبتی نکنم.
 
 
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark