داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
همزمان با سراسر کشور:
آغاز رزمایش جهادگران فاطمی با ۱۱۵گروه جهادی در زابل / توزیع ۳ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی وتداوم کمک های مومنانه
کد مطلب: ۷۴۳۵۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۷
رزمایش جهادگران فاطمی با115گروه جهادی در سیستان آغاز بکار کرد.
آغاز رزمایش جهادگران فاطمی با  ۱۱۵گروه جهادی در  زابل /  توزیع ۳ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی وتداوم کمک های مومنانه
به گزارش اوشیدا سرهنگ پاسدار سنچولی، فرمانده سپاه ناحیه زابل با تبریک  هفته بسیج سازندگی در رزمایش جهادگران فاطمی  گفت: تعداد ۱۱۵ گروه جهادی در عرصه های مختلف عمرانی،محرومیت زدایی،فرهنگی،اجتماعی،بهداشت و درمان، آموزشی،و سایر عرصه های دیگر جهانی حضور دارند
وی افزود: تعدادی از گروه های جهادی جهت پاکسازی معابر حاشیه شهر و تعدادی دیگر نیز به صورت تخصصی جهت انجام ویزیت رایگان به روستاها و مناطق محروم اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: برگزاری میز خدمت توسط گروه‌های جهادی بسیج ادارات شهرستان، توزیع سبد معیشتی، پخت غذای گرم توسط گروه های جهادی از دیگر برنامه های هفته بسیج سازندگی عنوان شد.
فرمانده سپاه ناحیه زابل گفت: ۳ هزار و ۲۰۰ سبد معیشتی به ارزش ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان میان نیازمندان این منطقه توزیع می شود.
بسیج سازندگی جهت مشارکت در سازندگی و آبادنی مناطق محروم گام بر می دارد
غلامرضا ملایی، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی بیان کرد: رزمایش گروه های جهادی در ۱۹ شهرستان استان برگزار خواهد شد، استان سیستان و بلوچستان در اطلس جغرافیایی بالای هزار و ۷۴۰ گروه جهادی سازماندهی کرده است تا بتونیم از ظرفیت گروه های جهادی حداکثر استفاده را جهت رفع محرومیت زدایی بهره برده باشیم.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه عملیات جهادی در سه شکل جغرافیایی، پهنه ای و موضوعی در حال شکل گیری است افزود: چهار منطقه در سیستان و بلوچستان دارای قرارگاه پهنه ای هستند، در شهرستان زابل، زاهدان، ایرانشهر و چابهار و یک قراراگاه موضوعی ایجاد شده است و این قرارگاه ها از توان گروه های جهادی در پهنه استان استفاده و بهره ببرند.

مسئول بسیج سازندگی استان ادامه داد: ۱۵ گروه جهادی در شهرستان های استان قرارگاه های جهادی منطقه ای ایجاد شده که این قرارگاه ها در شهرستان ها قرارگاه پهنه ای ندارند و ذیل قرارگاه پهنه ای ما اجرای ماموریت جهادی انجام می دهند.

وی تصریح کرد: امروز در رزمایش جهادگران فاطمی بیش از ۴۵۰ گروه جهادی در عرصه های مختلف عمرانی، محرومیت زدایی، فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و درمان، آموزشی و سایر عرصه های دیگر جهادی حضور دارند.

ملایی با اشاره به تخصصی شدن گروه های جهادی گفت: گروه های جهادی از ظرفیت اقشار توانسته به خوبی در سال های اخیر در خدمت کار جهادی قرار بگیرد و اقدامات بسیار خوبی در تنگناها انجام دهد و بسیاری از مشکلات مردم و جامعه را حل کند و از دوش مردم و مسئولین بردارد.

وی ادامه داد: امروز گروه های جهادی ما افتخار دارند که در کنار دولت انقلابی و مسئولین قرار بگیرند و گرد و غبار محرومیت را از چهره استان به خصوص روستا ها و حاشیه های شهر کم کنند.

مسئول بسیج سازندگی با اشاره به یاد سردار محبعلی فارسی گفت: سردار شهید یکی از سرداران بزرگ دوران دفاع مقدس بودند و پیوند گروه های جهادی در رزمایش جهادگران فاطمی با شهدا و عهد و پیمان با جهادگران است.

حسین سنجرانی فرماندار شهرستان زابل نیز با حضور در رزمایش جهادگران فاطمی گفت: بسیج در طول دوران انقلاب همیشه یار و یاور ملت بوده است، بسبج یعنی ملت عزیز ایران در تمام زمینه ها در دوران جنگ در دوران سازندگی در دوران دفاع از وطن، حریم و حرم و امروز در جنگ اقتصادی همواره مدیون زحمات تک تک شما مردم یعنی شما بسیجیان عزیز ملت عزیز ایران هستیم.

وی افزود: بنا بر فرمایشی که مقام معظم رهبری طرح مواسات و کمک های مؤمنانه را مطرح کردند باز هم بسیج پیشقراولان سربازان مبارزه با جنگ اقتصادی بودند که کمک کردند و خدمات بیشماری را به ملت عزیز ایران عرضه کردند که نمونه هایش را شما امروز می بینید در بحث های جهادی، سازندگی و عمران و آبادانی در کنار آن کمک هایی که جمع آوری میشود  و توسط عزیزان در بحث اهدای جهیزیه و تجهیزات خدماتی داده میشود که شاید قابل شمارش نباشد

فرماندار زابل ادامه داد:من فقط از جهت تعظیم و تکریم به مقام شامخ شما بسیجیان جان برکف و عزیزی که برای رضای خدا با تمام وجود از خودگذشتگی و ایثار داریدبر خود لازم دانستم تا با حضور در این رزمایش از شما بسیجیان و جهادگران فاطمی سپاسگزاری نموده و قدردانی تلاش های شما عزیزان باشم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark