داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
اقتصادی بزرگ در روستاهای کوچک؛
توت فرنگی هایی که سر از سیستان در آوردند/تغییر الگوی کشت با سود بالا
کد مطلب: ۷۲۷۳۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳
امام جمعه شهرستان هیرمند در روستای یوسف اسلام این شهرستان برای اولین بار اقدام به کشت توت فرنگی کرده است.
توت فرنگی هایی که سر از سیستان در آوردند/تغییر الگوی کشت با سود بالا
به گزارش اوشیدا؛ با توجه به تحریم ظالمانه آمریکا کارآفرینی و تولید محصولات ایرانی این روزها به یک اصل و الویت برای افراد جامعه تبدیل شده است.

در شمال سیستان و بلوچستان که عمدتاً شغل مردم کشاورزی و دامداری است برخی از افراد به کشت محصولات گلخانه ای روی آورده اند،کشاورزی در گلخانه علاوه بر ایجاد اشتغال در روستاها می تواند محصولاتی را تولید کند که در آن محل تاکنون کشت نمی شده است.

به طور مثال امام جمعه شهرستان هیرمند در روستای یوسف اسلام این شهرستان برای اولین بار اقدام به کاشت توت فرنگی کرده است، این محصول برای اولین بار است در این منطقه به زیر کشت می رود و با توجه به گلخانه ای بودن آن محصول با کیفیتی را به مرحله تولید رسانده است.

حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در گفت و گو با خبرنگار ما در این رابطه گفت: این محصول کشاورزی در کل منطقه سیستان برای دومین بار است که به زیر کشت می رود.

وی افزود: از آنجایی که کیفیت توت فرنگی برداشت شده بسیار بالا است می تواند به کشت این محصولات در مقدار بالا امیدوار بود.

امام جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: این محصولات کشاورزی در یک گلخانه ۵۴۰ متری در یک روستا به زیر کشت رفته است که علاوه بر اشتغالزایی در این منطقه توانسته محصول با کیفیتی را روانه بازار کند.


 


وی با بیان اینکه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد انتظار و تاکید مقام معظم رهبری است گفت:مسئولان باید برای تحقق این اهداف، عزم خود را جزم کنند.

وی ادامه داد : برترین سرمایه اقتصاد نیروی انسانی است و باید امیدوار باشیم با همین سرمایه فضا برای تحقق اقتصاد مقاومتی مهیا شود.

امام جمعه هیرمند افزود: اجرای اقتصاد مقاومتی به عنوان نسخه شفا بخش اقتصاد کشور باید به نحوی اجرایی شود که هیچ فشاری بر طبقات ضعیف جامعه و اقشار آسیب پذیر وارد نشود.

ابراهیم گزمه اظهار داشت : باید کارشناسان برای تحقق اقتصاد مقاومتی با در نظر گرفتن شاخص‌های تعیین شده توسط مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی کنند و طرحی را برای اجرا به دولت بدهند تا گامی در جهت این امر مهم برداشته شود.

وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که دشمنان کشور نمی‌توانند آن را نابود کنند و اقتصادی است که فجایع طبیعی و حوادثی که در جامعه رخ می‌دهد، نمی‌تواند در آن تأثیر زیادی بگذارد.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark