داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
افزایش کیفیت زندگی در میانسالی/ورزش ضامن سلامتی است
کد مطلب: ۶۸۴۲۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۵
مدیر شبکه بهداشت و در مان شهرستان زهک گفت: هدف از برنامه ریزی حوزه سلامت کاهش مرگ و میر در سن میانسالی است.
افزایش کیفیت زندگی در میانسالی/ورزش ضامن سلامتی است
نیما وثوقیان در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا؛ گفت: گذر اپیدمیولوژیک، تغییر سیمای بیماریها با غلبه غیر واگیر و مخاطرات تهدید کننده سلامتی نیاز های سلامت را در گروههای سنی بویژه در بزرگسالان تغییر داده است.

مدیر شبکه بهداشت و در مان شهرستان زهک افزود: در همین رابطه بر اساس طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، خدمات جامع سلامت میانسالان در اولویت برنامه های حوزه سلامت قرار می گیرد که هدف آن کاهش مرگ و میر زود رس در همه سنین بویژه ۷۰ تا ۳۰ سال می باشد.

رفیق دوست بیان داشت: برای اجرایی کردن این برنامه ها آموزش کتاب های راهنما مبتنی بر انجام خطر سنجی بیماری های قلبی عروقی، بهبود سبک زندگی سلامت روان، تامین خدمات سلامت باروری به خصوص پیشگیری اولیه از سرطان پستان و دهانه رحم صورت گرفته است.

وی در ادامه گفت: اگر چه افزایش سن فرایندی است که در تمام زندگی اتفاق می افتد اما مداخلات سلامت در قالب خدمات نوین سلامت می توانند از وقوع زود هنگام این مراحل طبیعی پیشگیری کرده و کیفیت زندگی را افزایش دهند.

وی اضافه کرد: به موازات اتمام آموزش ها عملیات اجرایی در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت با محوریت خطر سنجی بیماری های قلبی عروقی و غربالگری سرطان های شایع انجام خواهد یافت.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark