داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
نامجو مطلق: استقلال یک بازی‌ساز کم دارد
کد مطلب: ۱۱۸۰۳
تاریخ انتشار:جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۱۱
اوشیدا:پیشکسوت استقلال با بیان اینکه استقلال در خط میانی ضعف عمده دارد به نبود یک بازی ساز اشاره کرد و گفت که نکونام و تیموریان نمی‌توانند کاری که جباری می‌کرد را انجام دهند.
نامجو مطلق: استقلال یک بازی‌ساز کم دارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:مجید نامجو مطلق  درباره عملکرد استقلال در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل بوریرام تایلند، اظهار کرد: خودم به شخصه از بازی خوب بوریرام غافلگیر شدم. می دانستم تیم خوبی است اما چنین انتظاری از آن ها نداشتم و واقعا شگفت زده شدم. به هر حال نمی توان تیمی که یه این مرحله رسیده را دست کم گرفت. این تیم فوتبال خوبی را به نمایش گذاشت و در مالکیت توپ هم بهتر از استقلال بود. آن ها در کار های تاکتیکی و برنامه های تیمی نیز بهتر از استقلال بودند. بوریرام در بیشتر زمان بازی، استقلال را تحت فشار قرار داد.

وی افزود: مشکل عمده استقلال سرعت پایینش بود و نتوانست سرعت خود را در تمام بازی تنظیم کند. همچنین عدم بازی سازی در خط میانی باعث شد نتوانند فضا سازی کنند و در مالکیت توپ مشکل داشتند. گل زود هنگامی هم که به ثمر رساندند از زدن گل‌های بیشتر اشباع‌شان کرد و در ادامه حریف را دست کم گرفتند. این گل در روند بازی استقلال تاثیر منفی داشت. آن‌ها فکر کردند بازی ساده‌ای در پیش دارند اما رفته رفته بوریرام به جریان بازی مسلط شد. استقلال تنها در یک ربع اول بازی صاحب توپ و میدان بود. در نیمه دوم باز هم تایلندی‌ها بودند که جریان بازی را در اختیار گرفتند.

پیشکسوت استقلال با تمجید عملکرد خط دفاعی و دروازه‌بان تیم عنوان کرد: درخشش مهدی رحمتی و مدافعان باعث شد گل نخوریم چون اگر حتی یک گل از تایلندی‌ها دریافت می‌کردیم کار سختی در بازی برگشت می‌داشتیم. البته من معتقدم هنوز هم با این بازی و کیفیتی که از بوریرام دیدم در زمینش به مشکل می‌خوریم. نباید این تیم را دست کم گرفت. بازی برگشت بسیار خطرناک است. بوریرام تیمی است که توپ را از خط دفاعی به زیبایی به خط حمله انتقال می‌دهد. این تیم از تمام عرض زمین استفاده کرده و فوتبال باکیفیتی به نمایش گذاشته است. همچنین با جوی که از استادیوم کشورهای شرق آسیا سراغ دارم، مطمئنم که استقلال کارش دوچندان سخت خواهد شد. از طرفی هم آب و هوای تایلند آمادگی بالای شاگردان قلعه‌نویی را می‌طلبد.

نامجو مطلق در پاسخ  مبنی بر اینکه آیا نبود آندو تیموریان باعث ضعف خط میانی استقلال شده بود، تاکید کرد: ساموئل هم در غیاب آندو خوب بازی کرد اما خط میانی آمادگی لازم را از لحاظ بدنی نداشت. در واقع نبود یک بازیکن بازی‌ساز که بتواند نبض بازی را در اختیار بگیرد، به استقلال لطمه زد؛ کاری که مجتبی جباری خوب از پسش برمی‌آمد. در حال حاضر تمام بازیکنان استقلال بزرگ هستند اما از نظر آمادگی به سطح قابل قبول نرسیده‌اند. با این حال فکر می‌کنم با اضافه شدن جمشیدیان و لاوره وضعیت بهتری پیدا کنند. آندو هم نمی‌تواند کاری که جباری انجام می‌داد را انجام دهد. این تیم یک لیدر کم دارد. جواد نکونام لیدر است اما او وظیفه تنظیم خط میانی و دفاعی را بهتر ایفا می‌کند. آندو هم نمی‌تواند وظیفه بازی سازی را به خوبی ایفا کند. باید لاوره و جمشیدیان اضافه شوند تا عملکرد آن‌ها را ببینیم.

کارشناس فوتبال همچنین به حضور فرهاد مجیدی در ترکیب ثابت استقلال انتقاد کرد و  گفت: فرهاد مجیدی با توجه به شرایط سنی‌اش می‌تواند به عنوان بازیکن جانشین کارایی بهتری داشته باشد. او در بازی‌های لیگ هم زمانی که ثابت بازی کرده کیفیت لازم را نداشته است اما هر موقع به عنوان جایگزین به زمین آمده گلزنی کرده است. این موضوع را قلعه‌نویی باید در نظر بگیرد.

مجید نامجو مطلق در پایان با اشاره به شرایط سخت آب و هوایی تایلند به سفر زودهنگام استقلالی‌ها به این کشور تاکید کرد و گفت: تایلندی‌ها ساعت شرجی و گرمی را برای بازی با استقلال انتخاب کرده‌اند ولی ما باید شرایط را بپذیریم. استقلال باید بداند این بازی با بازی‌های دیگری که انجام داده متفاوت است و می‌طلبد با آمادگی جسمانی بیشتری به میدان برود. فکر می‌کنم اگر چند روز زودتر سفرشان را آغاز کنند می‌توانند به شرایط جوی هم عادت کنند چون بازی بسیار حساس و نفس‌گیری در پیش دارند.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :