داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
وزش باد شدید در سیستان وبلوچستان/کاهش ۶ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا
کد مطلب: ۶۳۹۲۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹
- کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید از فردا در شمال و شمال غرب استان موجب بروز پدیده گرد و خاک در این مناطق می شود.

علی ملاشاهی اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی از دوشنبه شب تا پایان هفته وزش باد شدید از سمت شمال در شمال و شمال غرب سیستان و بلوچستان موجب بروز پدیده گرد و خاک در این مناطق می شود.

وی با اشاره به اینکه سرعت باد در این نواحی بین ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود، افزود: همچنین طی این مدت در نوار شرقی و مرز غربی سیستان و بلوچستان نیز علاوه بر افزایش غبار، احتمال وزش باد همراه با گرد و خاک با شدت کمتر وجود دارد.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین از نظر دمایی نیز از روز سه شنبه در نواحی شمالی و مرکزی استان شاهد کاهش ۶ تا ۱۰ درجه ای دما خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه پدیده غالب طی سه روز آینده در نواحی جنوبی و سواحل استان غبار محلی است، گفت: در این مناطق نیز از اواخر وقت یک شنبه تا روز چهارشنبه وزش باد با سرعت بین ۴۰ تا ۵۵ کیلومتر بر ساعت در برخی نقاط موجب بروز پدیده گرد و خاک می شود.

ملاشاهی با اشاره به اینکه دریای عمان طی این مدت مواج پیش بینی می شود، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد و راسک با حداکثر دمای ۴۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند.

Share/Save/Bookmark