داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
دفاع آمریکا از نقض توافقنامه قطر با طالبان
کد مطلب: ۷۱۹۳۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۸
سخنگوی نیروهای آمریکایی در واکنش به اظهارات طالبان مبنی بر نقض توافقنامه قطر توسط آمریکا گفت که حملات هوایی اخیر علیه این گروه مطابق با توافقنامه صورت گرفت.
دفاع آمریکا از نقض توافقنامه قطر با طالبان

به گزارش  اوشیدا به نقل از تسنیم؛ «سانی لگت» سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان در بیانیه‌ای اظهارات طالبان مبنی بر نقض توافقنامه قطر توسط آمریکا را تکذیب کرد.

وی افزود که حملات هوایی اخیر آمریکا به طالبان در ولایت هلمند و فراه در دفاع از نیروهای امنیتی افغان بود که مورد حمله طالبان قرار داشتند.
 
سخنگوی نیروهای آمریکایی ادامه داد: این حملات مطابق با توافقنامه آمریکا و طالبان و نیز اعلامیه مشترک دولت افغانستان و آمریکا است.
 
لگت در ادامه نیز از همه طرف‌ها خواست تا برای موفقیت روند صلح خشونت‌ها را کاهش دهند.
 
«قاری یوسف احمدی» سخنگوی طالبان روز گذشته (۲۷ مهرماه) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای آمریکایی پس از درگیری‌ها در ولایت هلمند با «بمباران بی‌مورد» بارها از توافقنامه قطر سرپیچی کردند.
 
احمدی گفت که براساس توافقنامه آمریکا و طالبان که ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ به امضا رسید، نظامیان آمریکایی نمی‌توانند به جز مناطق درگیری و هنگام جنگ دیگر مناطق را بمباران کرده و کسی را هدف قرار دهند.
 
وی افزود: اما در چند روز اخیر، حملات هوایی آمریکایی مناطق نهرسراج، خوشکاوه، باباجی ولایت هلمند، مناطق مالگیر و بند برق شهرستان گرشک و مناطق مختلف شهرستان‌های سنگین، مارجه، ناوه و نادعلی را شب و روز بمباران کرده‌اند و همچنان در فراه و بعضی ولایت‌ها دیگر نیز بمباران داشته‌اند که تخلف علنی و صریح از پیمان دوحه می‌باشد.
 
سخنگوی طالبان همچنین هشدار داد: این چندمین بار است که آمریکا از توافقنامه سرپیچی می‌کند و با تکرار این‌گونه اعمال، مسئولیت عواقب آن با طرف آمریکایی خواهد بود.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark