داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
مقام آمریکایی: ترامپ بیانیه مهمی درباره طرح الحاق صادر می‌کند
کد مطلب: ۷۰۴۴۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۱
مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید که او به زودی بیانیه مهمی درباره طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری صادر می‌کند.
مقام آمریکایی: ترامپ بیانیه مهمی درباره طرح الحاق صادر می‌کند

به گزارش اوشیدا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه گمانه‌زنی‌ها درباره موضع و نظر کاخ سفید درباره طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری، این بار «کلی‌آن کانوِی» مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا از اعلامیه‌ای مهم در آینده نزدیک خبر داد.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، کانوِی امروز (پنجشنبه) طی نشست خبری مقابل کاخ سفید توضیح داد که از منابع مطلع شنیده «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا درباره طرح اشغال «بیانیه بزرگی» صادر خواهد کرد.

وی در این باره توضیح داد: «رئیس‌جمهور درباره [طرح] الحاق بیانیه‌ای خواهد داد... او پیشتر درباره آن [طرح] صحبت کرده و من صدور بیانیه‌ای بزرگ در این باره را به او واگذار می‌کنم».

رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت‌های دولت آمریکا، ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه‌های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.

روز گذشته خبرگزاری «رویترز» به نقل از یک مقام آمریکایی و یک منبع مطلع خبر داد که دستیاران ارشد ترامپ از بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) سلسله مباحثات برای چراغ سبز دادن به اسرائیل برای اجرای طرح اشغال را کلید زدند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark