1393-08-18 07:42:32'; $conf['{IMMEDIATE_NEWS_MAIN_BLOCK}']['cache_html'] = '1'; $conf['{IMMEDIATE_NEWS_MAIN_BLOCK}']['func'] = 'Get_Immediate_News_Block'; $conf['{IMMEDIATE_NEWS_MAIN_BLOCK}']['prms']['section_id'] = 0; ?>1393-08-18 07:42:32'; $conf['{IMMEDIATE_NEWS_MAIN_BLOCK}']['cache_html'] = '1'; $conf['{IMMEDIATE_NEWS_MAIN_BLOCK}']['func'] = 'Get_Immediate_News_Block'; $conf['{IMMEDIATE_NEWS_MAIN_BLOCK}']['prms']['section_id'] = 0; ?> اوشیدا - ناملایمتی های سیستان به فرودگاه زابل رسید/پرواز های محدود سهم منطقه 400هزار نفری
 
داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
ناملایمتی های سیستان به فرودگاه زابل رسید/پرواز های محدود سهم منطقه 400هزار نفری
کد مطلب: ۶۸۶۵۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۹
با محدود شدن پرواز های فرودگاه زابل ، منطقه سیستان وارد چالش جدیدی شده است و بسیاری از خیرین و حتی پزشکان نمی توانند به راحتی به شمال استان سفر کنند.
ناملایمتی های سیستان به فرودگاه زابل رسید/پرواز های محدود سهم منطقه  400هزار نفری
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ فرودگاه زابل به عنوان یکی از قدیمی ترین فرودگاه های استان و کشور در آستانه تعطیلی کامل قرار دارد.
کاهش پروازهای این فرودگاه حتی چندی پیش صدای امام جمعه این شهرستان را درآورده بود و او از عملکرد مسئولین گلایه هایی نیز داشت.
اما رئیس سابق فرودگاه زابل مدتی قبل دست به افشاگری زد و عدد واقعی پرواز های این فرودگاه را بسیار محدود دانست به طوری که در یک یا دو روز در هفته این فرودگاه شاهد پرواز هواپیماهاست.
شرکت های هواپیمایی یکی پس از دیگری در حال لغو قرارداد های خود با این فرودگاه هستند که این امر در آینده ای نه چندان دور باعث خواهد شد تا بسیاری از پزشکان ، استادان دانشگاه ها و خیرین شهرستانی از این استان فاصله بگیرند.
غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل ر این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: تداوم و توسعه فعالیتهای فرودگاه زابل به عنوان یکی از نیازهای سیستان،ارتباط مستقیمی با پیشرفت و رونق منطقه دارد.

وی ازدیاد پروازهای فرودگاه زابل را یک ضرورت و نیاز جدی دانست و گفت: فعالیت این فرودگاه ارتباط تنگاتنگ با رشد و ترقی منطقه و موجب رفاه حال مسافران و رضایت بیشتر مردم خواهد شد.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به استفاده کنندگان از خطوط هوایی در منطقه سیستان افزود: منطقه سیستان دارای ۵ شهرستان است و بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد ، که بخش قابل ملاحظه ای از این جمعیت از خطوط هوایی استفاده می‌کنند.

وی در ادامه به توسعه همه جانبه منطقه سیستان پرداخت و گفت: تداوم و توسعه فعالیتهای فرودگاه به عنوان یکی از نیازهای منطقه ارتباط مستقیمی با پیشرفت منطقه و استقرار زیرساخت‌های لازم دارد.

فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت:یکی از مطالبات مهم اساتید دانشگاه،پیمانکاران، دانشجویان، پزشکان، و بیماران توسعه فعالیتهای فرودگاه زابل است که امیدواریم این مهم به زودی محقق شود.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به امکانات موجود در فرودگاه زابل ، افزود: فرودگاه زابل امکانات خوبی دارد و از سوی دیگر محدودیتهایی هم در این فرودگاه مشهود است مثلا جابجائی بیماران در فرودگاه یکی از دغدغه‌های مردم است و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از مسافرین هواپیما، بیمارانی هستند که برای مداوا عازم سایر شهرستانهای کشور می‌شوند، وسیله و خودروی مناسب و استاندارد برای انتقال آنها به هواپیما وجود ندارد.

غلامرضا گنجی ضمن یادآوری تعدد سفر شخصیت های کشوری به منطقه سیستان،از آمادگی فرمانداری و مساعدت جهت احداث و تجهیز پایون اشاره کرد و بیان داشت:امیدوارم با احداث این پاویون و استقرار دستگاه ایکس ری در فرودگاه زابل هم از محدودیت‌های مسئولین برای استقبال از مقامات کاسته شود و هم گام مهمی در تامین امنیت پرواز برداشته شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark