داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گاز هست اما برای دلالان؛
فروش 50 هزار تومانی سیلندر گاز در زابل!
کد مطلب: ۷۲۷۹۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۸
هر چند لوله های گاز به زاهدان و برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان رسیده اما اکثر خانواده ها هنوز دسترسی به آن ندارند و به همان شیوه قبلی گاز را تهیه می کنند.
فروش 50 هزار تومانی سیلندر گاز در زابل!
به گزارش اوشیدا؛ با کاهش دما هر ساله مصرف گاز در کشور به گونه ای بالا می رود که حتی در برخی از مواقع داد مسئولان را نیز در می آورد، اما در جنوب شرق کشور مصرف گاز سال هاست طور دیگری رقم خورده اینجا مردم به دلیل وعده هایی که داده شد اما هیچگاه عملی نشد به جای مردم کل کشور صرفه جویی می کنند.

هر خانواده در ماه چهار سهمیه کپسول گاز دارد، کپسول های ۱۱ کیلویی که به قیمت ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان به صورت قانونی به فروش می رسند.

ایران یکی از بزرگترین تولید کننده های گاز مایع در جهان است اما هنوز بسیاری از مناطق آن از جمله سیستان و بلوچستان فاقد لوله کشی گاز است.

هر چند لوله های گاز به زاهدان و برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان رسیده اما اکثر خانواده ها هنوز دسترسی به آن ندارند و به همان شیوه قبلی گاز را تهیه می کنند.

با سرد شدن هوا مصرف گاز به شدت در منطقه سیستان بالا رفته و قاچاق آن سود بیشتری برای فروشندگان دارد، فروش هر کپسول به قیمت بیش از ۱۰۰ هزار تومان به افغان ها می تواند بسیاری از شرکت های گاز مایع در منطقه را یک شبه ثروتمند کند.


فروش 50 هزار تومانی سیلندر گاز در زابل


عبدالله دهمرده یکی از شهروندان سیستانی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در حالی که مسئولان می گویند مشکل گاز حل شده است اما ما کپسولی برای خرید در زابل نمی بینیم.
وی افزود: هر چند که افراد خاصی در میدان های شهر هستند که کپسول های گاز را در دست دارند و آن را به قیمت ۵۰ هزار تومان به فروش می رسانند.

دهمرده بیان کرد: این در حالی است که برای مردم گاز وجود ندارد اما برای دلالان همیشه گاز هست تا به مردم گران بفروشند.

این شهروند سیستانی تصریح کرد: مردم سیستان در فصل زمستان روزها باید در صف کپسول بایستند تا بتوانند گاز مورد نیاز خود را تهیه کنند، بسیاری از خانواده ها به دلیل همین کمبودها در منطقه بار سفر می بندند و مهاجرت را انتخاب می کنند.


تخلف 33 میلیون ریالی یک شرکت گاز


رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان زابل در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در خصوص تخلفات گازی ما به صورت مداوم در حال رصد شرکت های گاز هستیم و اجازه کم فروشی و قاچاق به آنها داده نخواد شد.

وی افزود: در همین رابطه نیز مامورین اداره صمت به همراه بازرسان اداره استاندارد زابل در بازدید از شرکت های فروش گاز یک فقره تخلف کم فروشی کشف و پرونده تخلفی به ارزش ۳۳ میلیون ریال برای این شرکت تکمیل شد.

شهری زاد تصریح کرد: مردم باید تخلفات این چنینی را به تلفن ۱۲۴ اداره صمت گزارش دهند تا دست افراد سودجو از جیب مردم کوتاه شود.


روند توزیع گاز باید اصلاح شود

عباسعلی ارجمندی فرماندار زابل نیز در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: اجازه نخواهیم داد تا عمر مردم در صف های گاز به هدر برود.
وی افزود: طی برنامه ریزی که انجام داده ایم مشکلات گازی تا حدودی حل شده است.

فرماندار زابل خاطرنشان کرد: شرکت های توزیع گاز و خودروهای حمل کننده کپسول مبلغ تحویل سیلندر گاز درب منزل را از شهروندان اخذ می کنند در حالی که شهروندان در محل توزیع گاز را تحویل می گیرند این روند باید اصلاح شود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark