داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
دستبرد 95 میلیون ریالی به حساب اینترنتی همکار
کد مطلب: ۶۹۴۸۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۱
مردی جوان که در پی اعتماد همکارش 95 میلیون ریال از حساب اینترنتی او برداشت کرده توسط پلیس فتا شهرستان زابل دستگیر شد.
دستبرد 95 میلیون ریالی به حساب اینترنتی همکار
به گزارش اوشیدا ؛ سرهنگ"احمد ثمره حسيني" فرمانده انتظامي شهرستان زابل در تشريح اين خبر گفت: در پي شکايت يکي از شهروندان مبني بر برداشت غيرمجاز از حساب بانکي اش، موضوع در دستور کار تيمي از کارشناسان پليس فتا اين فرماندهي قرار گرفت.
وی افزود: در استعلام از حساب شاکي پرونده مشخص شد که برداشت غيرمجاز به دو صورت کارت به کارت و خريد اينترنتي انجام گرفته است.
وي تصريح کرد: کارشناسان پليس فتا با استفاده از سرنخ هاي بدست آمده عامل برداشت غيرمجاز را که از همکاران شاکي بود ، شناسايي و به پلیس فتا احضار کردند.
سرهنگ ثمره حسيني ادامه داد: متهم که مردي ۳۵ ساله است در بازجويي هاي اوليه منکر هرگونه بزه انتسابي بود ولي در مواجهه با ادله ومستندات به برداشت غيرمجاز ۹۵ميليون ريالي از حساب همکارش در پي اعتماد شاکي که کارت و رمز دوم آن را قبلا در اختیارش قرارداده بود اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان زابل با بيان اينكه اين برداشت غيرمجاز در نتيجه اعتماد بي جا و در اختيار گذاشتن رمز اينترنتي حساب بانكي مالباخته به متهم رخ داده بود اظهار داشت: به شهروندان توصيه مي كنيم هرگز اطلاعات بانكي خود را در اختيار ديگران قرار نداده و سعي كنيد امور بانكي خود را به ديگران محول نكنند، ضمن حفاظت از رمز بانکي از نوشتن آن بر روي كارت اجتناب و تراكنش هاي مالي خود را با فعال كردن سيستم پيامك حساب بانكي كنترل کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark