داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
تحریم ایران اثرگذار نیست/ دشمنان به بن بست رسیده اند
کد مطلب: ۶۷۸۶۶
تاریخ انتشار:جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱
نماز جمعه شهر بنجار به امامت حجت الاسلام پارسا برگزار شد.
تحریم ایران اثرگذار نیست/ دشمنان به بن بست رسیده اند
به گزارش اوسیدا؛ نماز عبادی سیاسی جمعه شهر بنجار به امامت امام جمعه معزز حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای پارسا برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین پارسا در خطبه اول به اهمیت امام شناسی و ضرورت معرفت و شناخت به امام زمان خود و مطیع بودن و تبعیت محض از امام زمان تاکید کرد و اظهار داشت: حادثه عاشورا و کربلا عبرتی برای همه انسان‌های آزادی‌خواه عالم است که صفات و ویژگی های یاران امام حسین علیه السلام را الگو و اسوه خود قرار بدهند تا بتوانند در دوران ظهور یار و سرباز خوبی برای امام زمان باشند.

امام جمعه معزز شهر بنجار در خطبه دوم به سفارش به تقوای الهی اشاره کرد و گفت: خداوند را شاکریم که امسال توفیق برگزاری مراسم باشکوه و با عظمت عزای اشرف اولاد آدم امام حسین علیه السلام را عنایت کرد .

وی افزود: از همه نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج, نیروهای مردمی, مسئولین, مداحان, روحانیون و هیئت امناها, جوانان و نوجوانان, معتمدین و ریش سفیدان برای برگزاری مراسم باشکوه و باشور و شعور حسینی امسال تقدیر و تشکر می کنیم.

وی بیان کرد: در کشور های مختلف نفوذ بیش از پیش امام حسین علیه السلام در قلبهای مردم را دیدیم. و این مقدمه ای است که اسلام کل جهان را فرا بگیرد و زیر یک پرچم با ظهور امام زمان حکومت عدل الهی مستقر شود .

خطیب جمعه شهر بنجار در ادامه به تحولات اخیر جهانی اشاره و تصریح کرد: امروز با تمام تلاش های آمریکا و اسرائیل برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران به نتیجه نرسیدند و تحریم ها اثر گذار نیست و خودشان به بن بست رسیده اند و با اخراج جان بولتون مشاور ارشد امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا که جشن سقوط جمهوری اسلامی ایران را اعلام داشت به زباله دان سیاسی تاریخ پیوست و همه می دانند که ایران همه معادلات جهانی را به هم می زند و با گام سوم در مورد برجام به همگان ثابت کردیم تنها گزینه مقاومت در برابر ابرقدرت های عالم است و به نتیجه دلخواه ما نخواهیم رسید.

حجت الاسلام و المسلمین پارسا اظهار کرد: چیزی که امروز در جمهوری اسلامی ایران نیاز هست حفظ وحدت و انسجام و همبستگی و همگرایی میان مسئولین و مردم است و در منطقه همه نخبگان, شخصیت های علمی و سیاسی علما و دانشمندان مسئولین و متنفذین باید وحدت رویه داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: اختلافات سلیقه ای و جناحی و حزبی آنها را نباید از اهداف متعالی دور بدارد و باید با حفظ وحدت و گذشت برای پیشرفت و آبادانی منطقه قدم بردارند و با تقویت نقاط مشترک و دوری از هرگونه اختلاف و جنجال به فکر حل مشکلات باشند.

امام جمعه بنجار به ابلاغ مقام معظم رهبری در رابطه با مسائل فرهنگی اشاره کرد و گفت: سند چشم انداز ۱۰ ساله فرهنگی منطقه بنجار با حضور نخبگان و فرهیختگان شخصیت های علمی و دانشگاهی و حوزوی و فرهنگی با تشکیل هسته مرکزی و مشخص نمودن کارگروه های فرهنگی اجتماعی پشتیبانی و اطلاع رسانی آغاز شده است و همه ظرفیت ها, پتانسیل ها, معضلات, مشکلات و ارائه راهکارها در این چشم انداز دیده شده است و ان شاالله الگویی خواهد شد برای همه شهرستانها و مناطق مختلف ایران عزیز با توجه به هجمه های فرهنگی دشمن و با برنامه ریزی دقیق پادزهر را آماده کنیم که مردم مختلف به خصوص جوانان و نوجوانان از حوادث فرهنگی در امان بمانند.
Share/Save/Bookmark