داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
احتمال آلودگی چاه نیمه ها؛
طوفان های زابل آب شرب سیستان را به خطر انداخت
کد مطلب: ۷۳۹۸۶
تاریخ انتشار:شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۴
با توجه به وزش بادهای 120 روزه در سیستان احتمال آلوده شدن آب شرب در شمال استان وجود دارد.
طوفان های زابل آب شرب سیستان را به خطر انداخت
به گزارش اوشیدا؛ این روزها مردم شمال سیستان و بلوچستان برای ادامه حیات علاوه بر مبارزه با بیماری کرونا با طوفان و گرد و غبار نیز دست و پنجه نرم می کنند.

با خشک شدن صد در صدی تالاب هامون، بادهای ۱۲۰ روزه سیستان با گردو غبار و ریزگرد همراه شدند تا علاوه بر دفن برخی از منازل مسکونی بیماری هایی نظیر آسم، تنگی نفس و بیماری های چشمی عاید مردم سیستان کنند.

این در حالی است که سال هاست مردم سیستان از وضعیت موجود اعلام نارضایتی کرده اند اما هیچگاه دولت نتوانسته است آنطور که باید این معضل را مرتفع سازد.


منبع آب شرب منطقه سیستان با طوفان ها آلوده می شود


عباسعلی ارجمندی فرماندار شهرستان زابل در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: طوفان های سیستان باعث شده است تا کنون ۲۶۰ نفر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وی افزود: این طوفان ها همچنین باعث خساراتی در شبکه توزیع برق در شهرهای ادیمی و محمد آباد سیستان و بلوچستان نیز شده است.

فرماندار زابل اظهار کرد: به دلیل وزش طوفان های ۱۲۰ روزه آب شرب منطقه سیستان با خطر جدی آلودگی همراه است.

وی افزود: همانطور که می دانیم آب شرب منطقه سیستان از محل چاه نیمه ها تامین می شود که با هر بار طوفان، آلودگی بسیاری وارد این آب ها می شود.

فرماندار زابل خاطرنشان کرد: با وزش هر بار طوفان در منطقه سیستان ماسه های بادی و ریزگردهای بسیاری به همراه سایر آلودگی ها وارد آب های راکد چاه نیمه ها می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه آب شرب شهر زاهدان و شمال سیستان بلوچستان از این محل تامین می شود باید هر چه زودتر فکری برای جلوگیری از این آلودگی ها کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark