داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
جاذبه های گردشگری مارماریس را بیشتر بشناسید
کد مطلب: ۶۹۵۱۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۴
سفر به مارماریس را می توان یکی از شگفت انگیز ترین تجربه های گردشگری در میان تمامی سفرهایی که تا کنون به کشور ترکیه داشتته اید.
این شهر بندری بسیار زیبا در در بخش جنوبی کشور ترکیه قرار گرفته است که همین موضوع سبب شده است این شهر در طول تاریخ علاوه بر جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیار زیادی که دارد از نظر مهم استراتژیکی نیز دارای اهمیت فراوانی باشد از همین رو مورد توجه بسیاری از حاکمان در طول تاریخ قرار گرفته است. این شهر بندری بسیار زیبا در دریای مدیترانه قرار گرفته است و دارای سواحل بسیار زیبای فراوانی بوده است. این شهر بندری علاوه بر داشتن شن های نرم و بسیار زیبا دارای تعداد بسیار زیادی کوه و کوه های پوشیده شده از جنگل های انبوه و پوشش گیاهی بسیار سر سبز است. دریای مدیترانه در این بخش از جغرافیای خود دارای زلالیت و شفافیت بسیار زیادی است که ممکن است چشم هر بیننده و توریستی را ساعت ها به خود خیره کند.
موقعیت جغرافیایی مارماریس
مارماریس در میان دو دریای اژه و همینطور مدیترانه قرار گرفته است و دارای بهترین بنادر دریانوردی از نظر استراتژیک است. این شهر بسیار زیبا دارای بیشترین کوه های کنار ساحلی زیبا است که تمامی این کوه ها از پوشش گیاهی بسیار زیاد و انبوه پوشیده شده است. این شهر همچنین دارای مناطق روستایی بسیار زیادی بوده که همین امر سبب شده است تا بیش از پیش به وسعت این منطقه افزوده شود و بر اساس آخرین آمار های منتشر شده مارماریس دارای جمعیتی چند هزار نفری بوده و این عدد به بیش از ۳۰ هزار نفر می رشد. وسعت این شهر بسیار زیبا چیزی در حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع بوده که آنرا به منطقه ای ایده آل برای انجام سفر های توریستی و همینطور برگزاری تورهای گردشگری تبدیل کرده است. سالانه تعداد بسیار زیادی از گردشگران را به این منطقه بسیار زیبای توریستی می آیند و از طبیعت بسیار زیبا و منحصر به فرد آن استفاده ی لازم را می برند. تور کوش آداسی ارزان سفر باتو را رزرو کنید.
تاریخ مارماریس
تمدن های بسیار زیادی در این شهر تاریخی قرار گرفته است و این شهر بسیار زیبا در سالها قبل از آنکه حضرت مسیح ظهور کند و اقدام به گسترش دین الهی خود یعنی مسیحیت کند. توانسته بود مکانی بسیار مطمئن و در عین حال استراتژیک برای حاکمان و فرمانروایان آن دوران باشد همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این شهر بندری بسیار زیبا از لحاظ موقعیت مکانی دارای یکی از بهترین مکان ها بوده و کسانی که توانستند به این مکان تسلط پیدا کنند از لحاظ دریانوردی پیشرفت های بسیار زیادی داشته اند. مارماریس چیزی در حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد حضرت مسیح شهریت پیدا کرده است و تحت حاکمیت تمدن های بسیار زیادی قرار گرفته است که از میان آنها می توان به تمدن های کاریا، رودرس و آشور و مقدونیه اشاره کرد و آخرین انها نیز عثمانی های بودند که تا حد بسیار زیادی توانستند بر بخش های زیادی از دنیا با توجه به همین قدرت دریانوردی تسلط پیدا کنند.
آب و هوای مارماریس
این بخش از ترکیه به دلیل نزدیکی بسیار زیادی که به دریا دارد دارای آب و هوای بسیار مطلوب و مدیترانه ای می باشد. شهر مارماریس همانطور که از ان انتظار می رود دارای آب و هوایی گرم و مرطوب است و به همین دلیل تولنسته است در فصل های سرد سال نیز تا حد زیادی آب و هوای معتدل را حفظ کند اما باز هم به دلیل موقعیت جغرافیایی دارای سرمایی است که نمی توان به انجام ورزش هایی ابی پرداخت اما در فصل گرما خصوصا بهار و تابستان تنها کاری که می توان در این منطقه توریستی انجام داد انجام ورزش های آبی هیجان انگیز است. زمانی که دمای هوا و اب در حد ایده آل خود قرار دارد شما می توانید ورزش های بسیار جذابی را نظیر غواصی و همینطور شیرجه زدن در آب های فیروزه ای و نیلگون این دریا را تجربه کنیو در حالی که انوار خورشید به شما می تابند در ساحل اقدام به گرفتن حمام آفتاب بر روی سواحل مدیترانه انجام دهید. تور ارزان روسیه آفری را از دست ندهید.
هتل های مارماریس
بسیاری از گردشگرانی که به مارماریس سفر می کنند با توجه به اینکه در این منطقه می توان اقامتی بسیار لوکس و راحت داشته باشند این شهر را انتخاب می کنند که به همین علت تعداد هتل های چند ستاره ای که می توانند در مدت سفر شما برای شما اقامتی بسیار راحت و همراه با ارامش را فراهم کنند بسیار زیاد هستند که در میان آنها شما می توانید یکی از انها را با توجه به بودجه ای که برای سفر خود در نظر گرفته اید انتخاب کنید. در این شهر هتل های ۵ ستاره ای که به صورت بین المللی اداره می شوند و در تمامی نقاط گردشگری دنیا دارای شعبه هستند در این مکان دارای امکاناتی منحصر به فرد هستند.
Share/Save/Bookmark